Технології

Ford розкрив вартість автопілота, який дозволить прибирати руки з керма

Система буде доступна для двох моделей – F-150 і Mustang Mach-Е.

Компанія Ford продовжує розробку власного автопілота, який дозволить водієві прибирати руки з керма, і поступово розкриває деталі про нову систему. Стало відомо, що нову опцію отримає не одна, а дві моделі, а мінімальна доплата за установку складе 1595 доларів.

Автопілот Ford дебютує на електричному кросовері Mustang Mach-E 2021 модельного року, а в третьому кварталі наступного року буде доступний для бестселера марки в США – пікапа F-150.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Система під назвою Active Drive Assist (ADA) стане частиною пакету Co-Pilot 360 Active 2.0. В її основі – вже доступний інтелектуальний круїз-контроль, який отримає нові функції, завдяки яким водій зможе не тримати руки на кермі тривалий час. Однак водієві доведеться постійно стежити за дорогою – за його поглядом і положенням голови стежитиме інфрачервона камера. При цьому в Ford запевняють, що система зможе розпізнавати як сонячні окуляри, так і захисну маску.

Автопілот Ford зможе працювати тільки на дорогах, внесених в базу навігатора. На сьогоднішній день в п’ятдесяти штатах США, а також на території Канади, є понад 100 000 миль (більше 160 кілометрів) таких доріг, які називаються Hands-Free Zones.

Ford розкрив вартість автопілота, який дозволить прибирати руки з керма

Автопілот за замовчуванням встановлять на F-150 у виконанні Limited, а покупцям версій Lariat, King Ranch і Platinum доведеться доплатити за нововведення 1595 доларів. Що стосується кросовера Mach-E, то ADA встановлять отримають відразу три комплектації – CA Route 1, Premium і First Edition. Для базової Select система буде доступна тільки разом з установкою пакета Comfort and Technology за 3200 доларів

Минулого тижня видання Consumer Reports провело тестування систем напівавтономного водіння, що складається з 36 тестів в п’яти категоріях. З’ясувалося, що автопілот Tesla не є кращим на сьогоднішній день – за підсумками тестів він поступився системі Super Cruise компанії Cadillac.


Back to top button