НовиниСвіт

Ford побудує чотири нових заводи і вкладе 7 млрд доларів у виробництво електрокарів

Ford планує зробити рішучий крок у бік електрифікації. Американська компанія і її головний постачальник акумуляторних комірок, південнокорейська SK Innovation, організували спільне підприємство BlueOvalSK, яке побудує в США відразу чотири заводи: три для виробництва батарей і один для збирання електричних пікапів. Завдяки новим підприємствам Ford розраховує випускати понад мільйон «зелених» автомобілів в рік починаючи з 2025 року.

Інвестиції від Ford складуть рекордні для автовиробника сім мільярдів доларів, від SK Innovation – ще 4,4 мільярда: таким чином, загальна сума вкладень становитиме 11,4 мільярда доларів. Спільно з корейцями Ford побудує два підприємства з виробництва акумуляторів в штаті Кентуккі і одне в Теннесі. Завдяки їм обсяг вироблених Ford в США батарей зросте до 129 гігават-годин на рік. Крім цього, в Теннесі з’явиться окремий завод, з конвеєра якого будуть сходити виключно електричні пікапи.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

«Індустрія швидко рухається в бік електрифікації. І ті, хто не встигає, назавжди залишаться позаду», – сказав в інтерв’ю The New York Times виконавчий голова Ford Вільям Клей Форд молодший.

Дві фабрики недалеко від Луїсвілля, найбільшого міста Кентуккі, створять п’ять тисяч і робочих місць і обійдуться BlueOvalSK в 5,8 мільярда доларів. Там налагодять виробництво акумуляторів, які будуть відправляти на різні північноамериканські заводи марок Ford і Lincoln. Місце вибрано не випадково: Ford вже має два заводи в регіоні, на яких працюють 13 тисяч робітників.

Що стосується підприємств в Теннесі, то їх побудують в містечку Стентон, на північний схід від Мемфіса. «Мегакампус» з двох заводів вартістю 5,6 мільярда доларів отримає назву Blue Oval City («Місто Блакитного Овалу»), займе площу понад 15,5 квадратних кілометра і забезпечить роботою шість тисяч чоловік.

Крім виробничих майданчиків, на території гігантського комплексу організують переробку відпрацьованих батарей. Цілком ймовірно, з конвеєра заводу зі складання пікапів будуть сходити F-150 Lightning, який зарезервували вже понад 150 тисяч осіб, і новий електричний пікап F-серії, однак поки Ford не розкриває деталей.

Source
motor.ru
Back to top button