МоделіНовиниСвіт

Ford Mondeo буде знятий з виробництва у березні 2022 року

Седани представницького класу та універсали йдуть в минуле на тлі зростання популярності позашляховиків.

І ось, американський автопрогігант Ford підтвердив, що в березні 2022 року він припинить виробництво Mondeo, який сходив з конвеєра протягом 29 років, і європейського приймача цієї моделі в компанії не планують.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Ford Mondeo в продажах з 1993 року і на даний час на конвеєрі знаходиться п’яте покоління моделі. За цей час автомобіль став однією з основних глобальних моделей бренду – в 2001 році було продано більше 86,5 тис. одиниць. Однак через зростаючу популярність позашляховиків частка Mondeo на ринку скоротилася і вже у 2020 році Ford продав всього 2400 авто цієї моделі.

Як пояснив виданню Autocar представник американської компанії, одна з причин відмови від виробництва Mondeo – «зміни уподобань покупців». У минулому році кросовери склали 39 відсотків усіх проданих Ford, причому їх частка зросла за рік на вісім відсотків. Друга причина – коригування європейської лінійки, яку компанія збирається повністю перевести на електротягу до 2030 року.

У відповідності зі своїми цілями по електрифікації компанія оголосила, що її завод у Валенсії, який зараз виробляє Mondeo, поряд з 2.0- та 2,3-літровими версіями бензинових двигунів ECOBOOST, з кінця наступного року буде виготовляти гібридний двигун для Kuga, Galaxy і S-Max. На даний час цей двигун виробляється в Чіхуахе, Мексика.

Також Форд зобов’язався виділити 5,2 мільйона євро на збільшення в Валенсії виробничих потужностей по збірці акумуляторних батарей.

Source
Autocar
Back to top button