Світ

Ford Mindfulness підвищить комфорт поїздок не цілком звичайним способом

Кросовер Mindfulness, зроблений на основі Куги і показаний в рамках автошоу IAA в Мюнхені, покликаний підвищити комфорт поїздок не цілком звичайним способом. Назва шоу-кара натякає на практику медитації усвідомленості, яка зародилася як частина східних духовних традицій і прижилася в західній клінічній психології, психотерапії. Але Ford Kuga стає в деякому роді психотерапевтом ще до появи водія і пасажирів, завчасно очищаючи повітря в салоні за допомогою «фільтра преміум-класу, який видаляє майже весь пил, запахи, зміг, алергени і частинки розміром з бактерії» (функція Unlock Purge).

У новому концепті електропривод сидіння може стимулювати певні дихання і частоту серцевих скорочень. Зворотний зв’язок і деяку синхронізацію забезпечує переносна пристрій, що зчитує фізіологічні показники водія. На людини також повинна благотворно діяти спеціально підібрана звукова атмосфера. За неї відповідають еквалайзер B & O Beosonic і динаміки в підголівниках (є режими звуку «Яскравий», «Енергетичний», «Розслаблений» і «Теплий»).

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Ford Mindfulness підвищить комфорт поїздок не цілком звичайним способом

Додатковий фактор знезараження – ультрафіолетові світлодіоди. Далі в справу вступають спеціально підібрані екологічні матеріали обробки, кольору інтер’єру, м’яка навколишнє підсвічування і клімат-контроль, які повинні створювати певну атмосферу, сприяє концентрації в русі або розслабленню на стоянці.

Адаптивний клімат-контроль концепту Mindfulness може самостійно включити холодне повітря після екстреного гальмування, допомагаючи зняти стрес від переживання ризику ДТП. А якщо цього мало, можна відкинути крісло в режимі короткого сну Powernap або включити через меню керівництво з йоги з легкими фізичними вправами і сеансами медитації (на стоянці). В русі ж зосередити увагу на трафіку допоможуть деякі елементи гри. Фордовци вважають, що подібні прийоми взаємодії машини і людини зроблять транспорт більш безпечним, а водіння – спокійним і приємним.

Ще одним незвичайним експонатом Форда в Мюнхені стала система автономної парковки Automated Valet Parking, побудована в кооперації з фірмою Bosch і Німецької асоціацією автомобільної промисловості. Її особливість – не власними машини, здатні до автономного руху, а розумна інфраструктура парковки, що стежить за переміщенням автомобіля та інших об’єктів, і яка вказує вашому транспортному засобу шлях до наміченого парковочному місця.

Ford Mindfulness підвищить комфорт поїздок не цілком звичайним способом

Власник автомобіля може залишити його при в’їзді на стоянку і відправити паркуватися через додаток FordPass. На парковку може прийти кур’єр з вашим замовленням і завантажити речі в багажник (принцип доставки в машину, вже не раз випробуваний в індустрії). Повернувшись, господар може викликати легковик в встановлену зону видачі через смартфон.

Для роботи з такою системою автомобілю потрібно мати «автомат» («робот»), електронний контроль стійкості, електричні гальмо стоянки і підсилювач керма, а також пристрій зв’язку з паркуванням. Як показано в ролику, за відсутності власника машина на такій парковці в майбутньому зможе сама з’їздити на що знаходиться тут же мийку або на автоматичну зарядку батареї. Розвиток подібної паркувальної системи йде в загальному руслі, наміченому Даймлером, Фольксвагеном, BMW. Аналогічну експериментальну парковку фордівці повинні скоро запустити в Детройті (Detroit Smart Parking Lab).

Back to top button