Новини

Ford інвестує в стартап півмільярда доларів

У середу, 24 квітня, Ford Motor Co. оголосила про свій намір інвестувати $500 млн у компанію Rivian – американський стартап, який займається розробкою автомобілів на електричній тязі і є потенційним конкурентом Tesla, повідомляє Укравтопром.

Rivian, що базується в Плімуті, штат Мічиган, планує почати виробництво пікапа і позашляховика до кінця наступного року. Обидві моделі будуть працювати від акумуляторних батарей. Заявлений запас ходу цих машин без підзарядки – близько 400 миль (понад 600 км). Очікується, що продажі цих автомобілів почнуться вже в кінці 2020 року. При цьому Rivian поставив перед собою мету продати в 2021 році близько 20 тис. автомобілів і вдвічі більше в 2022 році.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Одним з перших великих інвесторів стартапу став гігант роздрібної торгівлі Amazon, який вклав у проект 700 млн доларів.

У Ford пояснили, що причиною рішення про таку велику інвестицію стало бажання зробити Rivian платформою для своїх електромобілів, на якій буде вироблено цілу лінійку авто на електротязі.

Крім інвестицій, нове партнерство передбачає входження представника Ford Джозефа Хінрікса до ради директорів Rivian.

Пошук і розробка власних рішень щодо створення електромобілів обходиться значно дорожче, ніж співпраця зі стартапами, переконані власники Форда. «Ми можемо багато чому навчитися у Rivian. Хоча б тому, як швидко вони генерують ідеї», – сказав в інтерв’ю голова ради директорів Ford Вільям Форд-молодший.


Back to top button