Світ

Ford готує кілька електромобілів на базі Volkswagen

При цьому компанія не має наміру відмовлятися від власних електричних архітектур

В 2023 році в Європі з’явиться перший електромобіль Ford, побудований на платформі MEB, яку запозичать у Volkswagen. Це буде відносно компактний кросовер, який не з’явиться в продажу в США.

Однак в Ford вже працюють з Volkswagen більш ніж над однією електричної моделлю, цитує видання Autocar виступ глави європейського підрозділу американського концерну Стюарта Роулі на саміті Financial Times Future.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Роулі підкреслив, що співпраця в Volkswagen не означає припинення розробки власних електромобілів. Так, платформи кросовера Mustang Mach E і пікапа F150 Lightning будуть використовуватися і далі. Але в Європі, де популярні відносно компактні машини, є сенс у співпраці з Volkswagen, що дозволить за рахунок обсягів скоротити витрати.

Роулі не сказав, про які саме машинах може йти мова, але сама платформа MEB дозволяє робити безліч різних машин, починаючи від хетчбеків на кшталт Volkswagen ID.3 і закінчуючи мінівенами. Ніша останніх зараз скорочується, проте саме у «Форда» традиційно сильна позиція в цьому сегменті.

Ford і Volkswagen співпрацюють уже декілька років. Німці діляться з американцями саме архітектурою MEB, яку вони прагнуть зробити наймасовішою серед всіх електромобілів в світі. У свою чергу Volkswagen відмовився від самостійної розробки нового покоління фургонів Transporter і пікапів Amarok, вважаючи за краще зробити їх на базі моделей Ford Transit і Ranger.

Back to top button