Новини

Євросоюз намагається уникнути американського мита на сталь і алюміній

Європейський Союз планує запропонувати президенту США Дональду Трампу торговельну угоду про зниження мита на автомобілі з США, щоб уникнути американського мита на сталь і алюміній, повідомляє Wall Street Journal з посиланням на представників ЄС.

За даними видання, пропонована ЄС угода задовольнить основну вимогу Трампа про зниження мит на автомобілі, запчастини та промислове обладнання американського виробництва при входженні на європейський ринок.

В обмін ЄС попросить доступ європейських компаній до держзамовленнь США – це питання є багаторічною перешкодою в переговорах між США та ЄС щодо укладення Трансатлантичної угоди про партнерство в галузі торгівлі та інвестицій (TTIP).

Крім того, в остаточній угоді може бути обумовлено, що ЄС допоможе США у протидії Китаю в СОТ.

Видання зазначає, що ця ініціатива була запропонована дуже залежною від експорту Німеччиною, яка більше за всіх може втратити від ескалації торгової війни з США.

Нагадаємо, США в кінці березня ввели мито на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%), яке, за словами Трампа, діятиме протягом тривалого часу. Але для Євросоюзу і ряду інших країн Білий дім призупинив дію цього мита до 1 травня.

Раніше зазначалося, що до 1 травня ЄС та США обговорюватимуть альтернативні заходи, що гарантують національну безпеку США, після чого Трамп може продовжити відмову від мита, в залежності від результатів дискусії.

Джерело: biz.liga.net

Back to top button