Новини

Євросоюз намагається уникнути американського мита на сталь і алюміній

Європейський Союз планує запропонувати президенту США Дональду Трампу торговельну угоду про зниження мита на автомобілі з США, щоб уникнути американського мита на сталь і алюміній, повідомляє Wall Street Journal з посиланням на представників ЄС.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

За даними видання, пропонована ЄС угода задовольнить основну вимогу Трампа про зниження мит на автомобілі, запчастини та промислове обладнання американського виробництва при входженні на європейський ринок.

В обмін ЄС попросить доступ європейських компаній до держзамовленнь США – це питання є багаторічною перешкодою в переговорах між США та ЄС щодо укладення Трансатлантичної угоди про партнерство в галузі торгівлі та інвестицій (TTIP).

Крім того, в остаточній угоді може бути обумовлено, що ЄС допоможе США у протидії Китаю в СОТ.

Видання зазначає, що ця ініціатива була запропонована дуже залежною від експорту Німеччиною, яка більше за всіх може втратити від ескалації торгової війни з США.

Нагадаємо, США в кінці березня ввели мито на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%), яке, за словами Трампа, діятиме протягом тривалого часу. Але для Євросоюзу і ряду інших країн Білий дім призупинив дію цього мита до 1 травня.

Раніше зазначалося, що до 1 травня ЄС та США обговорюватимуть альтернативні заходи, що гарантують національну безпеку США, після чого Трамп може продовжити відмову від мита, в залежності від результатів дискусії.

Джерело: biz.liga.net


Back to top button