Новини

Європейських автовиробників стурбували нові вимоги щодо викидів СО2

Європейська асоціація автомобільних виробників (ACEA) висловлює тривогу за підсумками голосування Європарламенту відносно нових цільових показників по викидам вуглекислого газу для пасажирських автомобілів і фургонів.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

«Ми дуже стурбовані напрямом, який прийняв Комітет з питань довкілля, – заявив генеральний секретар ACEA Ерік Йоннаерт. – Вкрай жорсткі рівні скорочення, які були прийняті, абсолютно нереалістичні, оскільки вони вимагатимуть масового і різкого переходу до електромобілів. При тому, що базові умови для такої переорієнтації явно поки що не створено, і споживачі просто не готові повністю електрифікуватись на даному етапі ».

У той же час генсек АСЕА пояснив, що асоціація повністю віддана ідеї переходу до мобільності з нульовим рівнем викидів. Але цей перехід повинен відбуватися в реальному темпі, оскільки це життєво важливо не тільки для автомобільної промисловості і зайнятих в ній, але і для споживачів, і для країн, що входять в ЄС, яким доведеться важко попрацювати, щоб забезпечити достатню інфраструктурну мережу.

Позиція Комітету з питань довкілля – профільного в Європарламенті по цій справі – не є репрезентативною для всього законодавчого органу Євросоюзу. Вона досить сильно відрізняється від позицій інших задіяних комітетів (ITRE і TRAN).

«Ми сподіваємося, що Європейський парламент скористається можливістю, щоб переглянути цю пропозицію і привести його у відповідність з реальністю. Ми чекаємо результатів пленарного голосування в наступному місяці, щоб дізнатися, який курс візьмуть законодавці на тристоронніх переговорах», – заявив пан Йоннаерт.

Нагадаємо, в понеділок Комітет з екології Європарламенту схвалив пропозицію депутата від Мальти Міріам Даллі по скороченню викидів вуглекислого газу в автомобільних вихлопах на 45 відсотків до 2030 року. Це означає різке зростання виробництва електромобілів і фактичну заборону на виробництво дизелів.

Раніше передбачалося довести скорочення викидів до 30 відсотків, але навіть ця цифра викликала вкрай нервову реакцію у автовиробників – вони пророкували «соціальну катастрофу» в разі прийняття цієї норми Європарламентом.

Back to top button