Європа і Китай вирішили посилити співпрацю в автомобільному бізнесі

Найбільші європейські та китайські виробники автомобілів взяли зобов’язання зміцнювати своє співробітництво на саміті, що відбувся минулого тижня в Брюсселі, де їх асоціації – Європейська асоціація автовиробників (ACEA) і Китайська асоціація автовиробників (CAAM) – підписали угоду про співпрацю.

На сьогодні ринки КНР і ЄС є найбільшими в світі і становлять близько половини всіх глобальних продажів і виробництва легкових автомобілів. Хоча в минулому році китайський автомобільний ринок скоротився вперше за 28 років, проте обсяг продажів досяг понад 28 мільйонів одиниць, що становить близько 30% від загальносвітового.

Авторинок ЄС в минулому році зріс лише на +0,1%. Незважаючи на досить скромне збільшення, зростання європейського ринку відзначається п’ятий рік поспіль. Європейський Союз охоплює більше 19% світового автомобільного ринку – друге місце після Китаю.

Майбутнє співробітництво між цими двома регіонами буде зосереджено на трьох областях: транспортні засоби «нової енергії» та інфраструктура для зарядки і заправки таких транспортних засобів з альтернативним живленням; широке впровадження автоматизованого водіння; і підвищення стандартів щодо викидів CO2 та інших забруднюючих речовин. Асоціації також планують об’єднати зусилля на глобальному рівні для забезпечення міжнародної гармонізації автомобільних стандартів і правил.

Джерело: ACEA