ДайджестСвітЧитацький зал

«Електричні» амбіції Toyota та Lexus – Новини автомобільного ринку за тиждень

Toyota: EV for everyone

Toyota разом представила половину всієї гами електромобілів, що вийдуть на ринок до 2030 року. Для показу в Токіо був організований великий медіабрифінг під девізом EV for everyone («електромобіль для кожного»), де компанія живцем показала прототипи та концепт-кари, що ілюструють майбутню лінійку електричних моделей. З них тринадцять були під маркою Toyota та чотири – Lexus.

«Електричні» амбіції Toyota та Lexus - Новини автомобільного ринку за тиждень

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

У сімействі bZ – Beyond Zero – крім вже засвіченого кросовера bZ4X з’явиться ще як мінімум чотири електромобілі. По-перше, це скромніший кросовер із присадкуватим силуетом, що нагадує модель C-HR, – на презентації цей електромобіль назвали bZ Compact SUV і підкреслили, що він створений для Європи та Японії. По-друге, буде більш-менш традиційний седан bZ SDN, про який глава корпорації Акіо Тойода сказав, що це модель, яка «виправдовує очікування тих, хто купує свій перший автомобіль». Судячи з фото та відео, bZ SDN стане чимось на кшталт «електричної Corolla». Але буде ще компактніший bZ Small Crossover – «а ля Aygo X» на електротязі. Він стоїть окремо, бо Акіо Тойода повідомив, що саме ця модель стане рекордсменом з енергоефективності: при найменшій батареї він матиме найскромнішу витрату енергії – 12,5 кВт·год на 100 км. А четвертою моделлю буде великий 7-місний кросовер bZ Large SUV на зразок Highlander. Всі bZ-електромобілі поєднує платформа e-TNGA та загальний дизайн-код, створений командою шеф-дизайнера Саймона Хамфріса.

«Електричні» амбіції Toyota та Lexus - Новини автомобільного ринку за тиждень

Але буде і друга хвиля електричних Toyota, і вони обіцяють справжній ренесанс автентичного японського дизайну, який відсилає до сміливих концептів 80-х та 90-х. Compact Cruiser EV виглядає як спадкоємець перших RAV4 і FJ Cruiser. А ще цікавіше виглядають електричні однооб’ємники для каршерингу – Mid BOX та Micro BOX. При цьому в «дизайнерській» лінійці представлені і спокійніші аналоги кросоверів з bZ-родини – маленький Small SU EV, компактний Crossover EV та електропікап, схожий на нову Tundra. А найцікавіша модель – «середньомоторна» електро-тарга з шильдиком GR, що нагадує MR2. Toyota робить велику ставку на електричні спортивні автомобілі.

«Електричні» амбіції Toyota та Lexus - Новини автомобільного ринку за тиждень

У цифрах стратегічний план корпорації має такий вигляд: 3,5 мільйона електричних Toyota і 1 млн електричних Lexus у 2030 році. Це приблизно 35% від майбутнього глобального обсягу продажів на той термін (2021 фінансового року Toyota продасть близько 9 мільйонів авто). Тобто, мети зробити повністю електричну компанію не варто. Більше того, за наступні 9 років Toyota збирається вкласти 35 млрд доларів у розробку електромобілів – і стільки ж буде вкладено в розробку гібридів і водневих моделей. Причому серед водневих автомобілів будуть і ті, які використовують водень як паливо для традиційних поршневих двигунів. Виходить, що Toyota хоч і обіцяє електромобілі для кожного, але пересадити на них абсолютно не прагне.

«Електричні» амбіції Toyota та Lexus - Новини автомобільного ринку за тиждень

Lexus: на вістря електрифікації

У рамках стратегії Toyota на Lexus покладено роль посла передових електричних ідей – преміум-бренд повністю перейде на електротягу до 2035 року, а вже до 2030-го всі моделі з ДВЗ приберуть із найпередовіших ринків – зі США, Європи та Китаю.

«Електричні» амбіції Toyota та Lexus - Новини автомобільного ринку за тиждень

У Lexus буде новий флагман – поки безіменний електричний спадкоємець суперкара LFA, представлений як концепт-кар. Він отримає класичний силует з довгим капотом, під яким розташуються батареї з акумуляторами. Вони не бояться перегріву і здатні забезпечити розгін до 100 км/год за дві з невеликими секундами та запас ходу в районі 700 км. Зверніть увагу, що у цього купе немає фірмових ґрат радіатора у вигляді веретена – важливий натяк на подальшу трансформацію стилю Lexus.

«Електричні» амбіції Toyota та Lexus - Новини автомобільного ринку за тиждень

Найбільш готовий до виробництва електромобіль – кросовер RZ 450e, найближчий родич Toyota bZ4X. За 5-місним паркетником вийде великий 7-місний, який представлений як Electrified SUV.

«Електричні» амбіції Toyota та Lexus - Новини автомобільного ринку за тиждень

А ще Lexus готує компактний електроседан з дуже незвичайним «спортивним» силуетом та дизайном, який споріднює його з майбутнім флагманським суперкаром. Очікується і універсальна версія цієї моделі, і виконаний у такому стилі кабріолет.

Back to top button