НовиниЧитацький зал

Електричні амбіції підвищують вартість автогігантів

Європейський автогігант Volkswagen AG (VLKAF) розбурхав інвесторів розповівши про електричне майбутнє концерну.

Згідно зі стратегією VLKAF до 2030 року німецький автовиробник відкриє в Європі шість гігафабрік з виробництва акумуляторів, а до 2025 року має намір продати понад 2 млн електромобілів. Також в планах концерну впродовж наступних п’яти років найняти 6500 експертів з кодування, запустити власну операційну систему і стати другою за величиною компанією-розробником програмного забезпечення в Європі після SAP.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Ця інформація, майже миттєво, знайшла відгук у інвесторів. Минулого тижня основні акції Volkswagen на франкфуртській біржі зросли майже на 20 відсотків. Менш ліквідні звичайні акції компанії виросли на 65 відсотків.

Аналітики UBS прогнозують, що вже до 2025 року Volkswagen реалізує на 300000 електромобілів більше, ніж Tesla і цілком зможе поглинути дітище Ілона Маска.

Для довідки: компанія Tesla, яка реалізувала в минулому році близько 500 000 автомобілів, має ринкову вартість приблизно в 625 мільярдів доларів, тоді як Volkswagen продав 9,3 мільйона авто оцінюється в 170 млрд доларів.

Інвестори також придивляються і до інших традиційних автовиробників. Акції General Motors і Ford в цьому році зросли приблизно на 45%, оскільки їх керівники розкрили докладнішу інформацію про свої плани щодо електрифікації.

Оцінюючи сформовані тренди і плани автовиробників Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) прийшло до висновку, що попит на бензин досяг свого піку.

«Попит на бензин навряд чи повернеться до показників 2019 року, оскільки підвищення ефективності і перехід на електромобілі затьмарюють стійке зростання мобільності в країнах, що розвиваються», – йдеться в звіті МЕА.

Source
CNN
Back to top button