ТехнологіїЧитацький зал

Електромобілі виявилися менш надійними, ніж моделі з ДВЗ

Електромобілі завжди вважалися надійнішими, ніж бензинові чи дизельні автомобілі. Зрештою, в електромобілях менше рухомих частин і менше рідини. Проте нове дослідження, проведене у Великій Британії, показує, що електричні трансмісії більш ненадійні, ніж моделі з двигунами внутрішнього згоряння, повідомляє Mail Online.

Британська споживча група Which? опитали 48 000 автовласників, з яких 2 184 володіють електромобілями. 39% із них повідомили про проблему протягом перших 4 років володіння. Для порівняння, у власників бензинових моделей цей показник становить лише 19%, а у власників дизельних – 29%.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

За результатами дослідження, електромобілі не тільки менш надійні, а й вимагають більше часу для усунення поломки, ніж автомобіль із звичайним двигуном. Найпоширеніша проблема з ними пов’язана з програмним забезпеченням, ремонт якого йде не менше 5 днів. Для бензинової моделі термін становить три дні, а для дизельної – чотири.

Зі всіх марок електромобілів Tesla є найненадійнішою: 39% власників повідомляють хоча б про одну поломку за перші 4 роки. У 5% випадків це нездатність завести байк. На протилежному полюсі знаходиться Kia e-Niro, де лише 6% власників повідомляють про поломку, а у 1% випадків вона впливає на запуск електромобіля.

«Ми розуміємо, що водії хочуть перейти на екологічніші автомобілі, але життєво важливо, щоб вони отримували якісний продукт. Наше дослідження показує, що першокласна ціна не обов’язково означає надійний автомобіль, особливо електромобілів. Ось чому ми радимо споживачам перед покупкою вивчити пропозиції на ринку та вибрати, яким брендам та моделям вони можуть довіряти», – сказала Ліза Барбер, старший редактор журналу Which.

Back to top button