ДайджестНовиниСвіт

Електромобілі охоплять дві третини світового ринку через 19 років

Ринок електрокарів зробить потужний ривок протягом наступних 19 років, вважають експерти Bloomberg. За їхніми прогнозами, вони продовжать тіснити автомобілі з ДВЗ і до 2040 року охоплять як мінімум дві третини світового авторинку. У чисельному вираженні продажі «зелених» машин збільшаться з трьох мільйонів екземплярів у 2020 році до 66 мільйонів завдяки все більш низьким цінам і розвитку інфраструктури, що збільшують їх популярність.

Електрокари та гібриди вже помітно потіснили автомобілі з ДВЗ, і з часом перевага буде все більш значною, впевнені експерти. Причому, починаючи з 2030 року, частка бензоелектричних машин теж почне скорочуватися, все більше поступаючись «чистим» електрокарам і автомобілям на паливних елементах.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Лідером з продажу електричних автомобілів стане Китай, припускають в Bloomberg, – на нього припаде близько третини всіх реалізованих машин. На другому місці розташується Європа, яка вже готується до радикальних змін: з 2035 року машини з паливними двигунами, включаючи гібриди, планують заборонити продавати в 27 країнах Євросоюзу. Третю сходинку посядуть США.

Причини – в розвитку самих електромобілів: зростанні запасу ходу, зниженні вартості акумуляторів, збільшенні числа зарядних станцій, а також підтримки з боку урядів, що пропонують субсидії та пільги тим, хто пересів на екологічний транспорт.

Першість у виробництві літій-іонних батарей, які використовуються в сучасних електрокарах, належить Китаю, і наздогнати його буде непросто, вважають фахівці. Щорічно в країні виготовляють акумулятори загальною ємністю 479 гігават-годин, і кількість виробничих майданчиків тільки збільшується. У Європі, для порівняння, цей показник становить лише 39 гігават-годин, а до 2025 року, за планом влади, він повинен вирости до 400 гігават-годин.

Різноманітність моделей теж зростає: на сьогоднішній день по всьому світу продають більше 500 різних електрокарів і плагін гібридів. В середньому представлені в минулому році електромобілі проїжджають без підзарядки до 359 кілометрів – на 166 кілометрів більше, ніж в 2012 році.

Source
Bloomberg
Back to top button