Світ

Електрокари Tesla можна буде купити за біткойн

Tesla Inc розраховує, що найближчим часом клієнти зможуть оплачувати свої електромобілі біткойнов, заявив в понеділок автовиробник, що може розширити можливості використання найпопулярнішої криптовалюти для реальних транзакцій.

Хоча в останні роки біткойн став більшою мірою загальною назвою, він все ще в основному використовується як інвестиційний продукт, а не як форма оплати. Кілька основних брендів дозволили клієнтам здійснювати покупки з використанням біткойнів через сторонні біржі і сервіси, але Tesla припустила, що вона може приймати біткойни безпосередньо в рамках більш широкого плану по включенню криптовалюти в свій інвестиційний портфель.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Компанія розкрила інформацію в своїй квартальній звітності з цінних паперів, в якій також детально роз’яснюють покупку біткойнів на суму 1,5 мільярда доларів. Якщо клієнти купують Tesla за біткойни, компанія буде самостійно приймати рішення про продаж криптовалюти, що деякі експерти розцінюють як вказівку на те, що Tesla може утримати хоча б частину монет і не продавати їх автоматично.

Якби Tesla приймала платежі в біткойні, як це роблять деякі інші великі компанії, клієнти переводили б біткойни зі своїх «цифрових гаманців», який конвертує їх, скажімо, в долари і відправляє суму в Tesla. Наприклад, такі компанії, як AT & T Inc і Microsoft Corp, приймають біткойни через BitPay – систему кріптовалютних платежів. BitPay полегшив платежі для дилерів розкішних автомобілів, але поки не працює з Tesla.

Електрокари Tesla можна буде купити за біткойн

Покупці також можуть купувати товари у продавців, які ніколи офіційно не приймали біткойни, використовуючи платіжні картки, що конвертують криптовалюту в долари США перед транзакцією.

Один ентузіаст цифрової валюти, Мейсон Борда, сказав Reuters, що він купив Tesla в 2016 році за біткойни через компанію Shakepay. Через сервіс вийшло поповнити кредитну карту біткойну. Tesla отримала оплату готівкою.

За словами експертів, Tesla може усунути посередника і створити свою власну систему обробки платежів, яка може використовуватися для прийому біткойнов і продажу криптовалюти за бажанням керівництва.

Це був би незвичайний крок, тому що біткойн настільки нестабільний: навіть платіжний гігант PayPal Holdings, який розраховує дозволити використання криптовалюти в своїй мережі до середини року, буде проводити транзакції через Paxos Trust Company.

Засновник і генеральний директор Tesla Ілон Маск, який також допоміг запустити PayPal, висловив ентузіазм з приводу криптовалюти в Інтернеті, а джерела в галузі говорять, що у нього є технологічний досвід для створення необхідної інфраструктури. Якщо Tesla піде цим шляхом, клієнти переведуть біткойни у ​​власну систему автовиробника. За словами голови CoinShares Денні Мастерс, компанії, ймовірно, доведеться встановити для клієнтів гарантований обмінний курс на дуже короткий період часу.

Back to top button