Моделі

Електрокар Cupra Born виявився потужнішим Volkswagen ID.3

Іспанська версія електричного хетчбека отримала топовий двигун на 231 к.с.

Іспанська марка Cupra, яка нещодавно була виділена з бренду SEAT головною групою Volkswagen, представила серійну версію свого електрокара Born. Фактично це місцева варіація на тему соплатформенного Volkswagen ID.3.

За більшістю характеристик Cupra Born не відрізняється від Volkswagen ID.3. Однак у іспанця є топова версія, яка німцеві поки не призначена. Йдеться про двигун потужністю 231 к.с. при тому, що у Volkswagen може бути максимум 204 к.с.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Мотор на 204 к.с. у «КУПР» теж є, як і молодший двигун на 150 к.с. У всіх трьох випадках електропривод обертає тільки задні колеса. Нагадаємо, що недавно сам Volkswagen демонстрував концепт ID.X потужністю 333 к.с. Судячи з усього, у нього такий же 231-сильний мотор від «КУПР» ззаду і додатковий 102-сильний двигун від кросовера ID.4 спереду.

Батарей на вибір пропонується три, з робочою ємністю в 45, 58 або 77 кіловат-годин. Запас ходу варіюється від 310 до 540 кілометрів на одному заряді по циклу WLTP. Це трохи гірше, ніж у ID.3, хоча іспанці стверджують, що поліпшили аеродинаміку в порівнянні з «аналогічним електрокаром Volkswagen».

Електрокар Cupra Born виявився потужнішим Volkswagen ID.3

Частково найбільший запас ходу у ID.3 в 550 кілометрів може пояснюватися тим, що він досягається за топової батареєю і 204-сильним мотором, а у «КУПР» та ж батарея поєднується тільки з більш потужним 231-сильним двигуном. Але це не пояснює, чому базовий варіант потужністю 150 к.с. зі 45-кіловатної батареєю проїжджає на 20 км менше, ніж Volkswagen з таким же набором агрегатів.

В Cupra не розкривають можливостей зарядки, але судячи з усього вони будуть такими ж, як у ID.3. Останній з топової батареєю може заряджатися струмом потужністю до 125 кіловат, з середньою батареєю від струму на 100 кіловат і тільки 50-ю кіловатами з молодшим блоком акумуляторів. У топових версій процес зарядки від 5% до 80% займає 35 хвилин.

Початок виробництва Cupra Born заплановано на вересень 2021 року.

Back to top button