ДайджестНовиниСвітТехнології

Експерти визначили, коли електромобілі стають екологічно чистішими за бензинові авто

Електромобіль стає більш екологічним у порівнянні з бензиновим авто тільки через 21,7 тис. кілометрів пробігу. До такого висновку прийшло видання Reuters провівши аналіз на основі методу Аргонської національної лабораторії (США).

Цей метод аналізу враховує тисячі параметрів, від типу металів у батареях до кількості алюмінію або пластику в автомобілі.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Головний аналітик лабораторії Джарод Корі Келлі пояснює, що виробництво електромобілів генерує більше CO2, ніж випуск автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. Основною причиною такої ситуації є великі енергозатрати під час видобутку та обробки елементів для тягових акумуляторів.

Дослідження показали, що виробництво одного електромобіля середнього розміру генерує більше 8,1 тон вуглекислого газу (CO2). У той час як виробництво аналогічного за розмірами автомобіля з бензиновим двигуном викидає в атмосферу близько 5,5 т. СО2.

Термін нівелювання такого вуглецевого розриву насамперед залежить від методу генерації енергії, що використовується для підзарядки батареї та витрати палива машини з ДВС.

Reuters ілюструє дослідження прикладом. Tesla Model 3 експлуатується в США, де 23% електроенергії виробляються вугільними електростанціями. Їй протиставляється Toyota Corolla з середньою витратою бензину 7,1 л. на 100 км. Ці авто зрівняються за рівнем вуглецевого сліду досягши пробігу – 21725 кілометрів.

Однак, якщо на цих же моделях їздити у Норвегії, яка виробляє майже всю електроенергію з відновлюваних джерел, то відставання по «екоефективності» зникне набагато раніше – вже через 13,5 тис. кілометрів.

А ось якщо енергетична система майже повністю зав’язана на вугіллі (наприклад, як у Китаї або Польщі), то на Теслі доведеться проїхати цілих 126 тисяч кілометрів, щоб досягти вуглецевого паритету з Toyota Corolla.

У той же час на думку експерта Льежского університету Деміена Ернста умовна точка вуглецевого паритету може знаходиться ще далі – в межах від 67 000 до 151 000 км. пробігу, в залежності від структури виробництва електроенергії.

Back to top button