Читацький зал

Експерти розповіли, як правильно і де обслуговувати електромобіль

Загальна думка про обслуговування електромобілів переважно позитивна і більшість вважає, що електромобілі майже не ламаються. Чи так це насправді, ще належить з’ясувати, але і цей тип автомобілів має механізми, які рано чи пізно можуть вийти з ладу.

І коли таке трапляється, слід звертатися до фахівців з обслуговування, які мають навички ремонту таких автомобілів. Потрібно знати, що ремонт електромобіля справа непроста, а часом і небезпечна. Якщо у власника автомобіля немає досвіду, краще не намагатись усунути проблему самостійно.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Що найчастіше ушкоджується в електромобілях?

Щоб визначити “слабкі місця” електромобіля, необхідно спочатку ознайомитися з його основними вузлами – електродвигуном, блоком живлення, блоком управління електронікою, інвертором для перетворення електроенергії, передачею потужності, моментом, що крутить.

Двигун живиться від акумулятора. Основними причинами несправностей може бути як коротке замикання, і несправність у розетці. Якщо водій знається на електротехніці, він може оглянути автомобіль і перевірити, як працюють електричні вузли. Якщо ні, то варто довірити проблему фахівцям з автомайстерні, яка спеціалізується на цій діяльності. Проте таких людей у ​​нашій країні майже немає. А якщо такої не знайти, постає питання: Чи можна провести ремонтні роботи самостійно?

Ви можете визначити причину несправності та усунути її самостійно. Часто він захований у допоміжних елементах, відповідно, перевірку потрібно починати з електричних контактів. Необхідно перевірити, чи немає місць, де «з’єднання», що розглядаються, погано контактують, чи справні вимикачі і датчики.

Що стосується датчиків, то їх теж потрібно перевіряти, тому що вони передають інформацію про стан автомобіля, але це робиться знову ж таки в спеціалізованому сервісі, де ціни істотно вищі, ніж у «гаражного майстра». Також потрібно перевірити акумулятор та електродвигун.

Експерти розповіли, як правильно і де обслуговувати електромобіль

Зарядка батареї

Якщо рівень недостатній, машина не рухатиметься. В електромобілях є правило, що чим більше рухаються, тим менше ламаються. В іншому випадку акумулятор буде розряджатися частіше і його замінити на новий.

Двигун

Причина його поломки може бути через несправні контактні щітки. Крім того, необхідно перевірити електронний блок керування. Необхідно провести перевірку, знову ж таки спеціалістом, щоб визначити, чи не пошкоджені силові контакти. Все це складно зробити в “домашніх” умовах, навіть якщо розумітися на справі.

І ще дещо. І звичайні (двигуни внутрішнього згоряння), і електромобілі мають однаковий «біль» у частині підвіски, гальмівної системи та інших допоміжних вузлів та агрегатів. Отже, висновки такі, що електромобілі виявляються складнішими для вирішення проблем, майже обов’язково відвідування спеціалізованого сервісу, а, як ми вже казали, у нашій країні таких сервісів небагато.

Кваліфікований персонал також є кутом. І якщо ви думаєте про покупку електромобіля, непогано подумати про ці можливі проблеми і про те, як ви плануєте їх вирішувати.

Back to top button