Читацький зал

Експерти прогнозують дефіцит дизельного пального

Постачання дизельного палива на світовий ринок продовжують скорочуватися, і вже є дефіцит, який продовжуватиме зростати. Такий прогноз голландської консалтингової компанії Insights Global, експерти якої очікують на погіршення ситуації з цим видом палива.

Дані показують, що за останній тиждень запаси дизельного палива в Європі впали на 2,5%. В Азії ситуація не краща – з початку 2022 року Китай обмежив експорт нафтопродуктів і в результаті зросли ціни на дизпаливо.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Тяжкі нафтопродукти не виготовляються з легкої сланцевої нафти, і США вже ввели санкції проти компаній, які видобувають важку нафту у Венесуелі та Ірані. Самі США купують дизпальне у Росії у неймовірно великих кількостях.

«Я займаюся цим уже 30 років, і ніколи не бачив таких ринків. Ми вичерпали все – чи то нафту, газ, вугілля, мідь, алюміній. Ви можете назвати будь-що, але ми закінчили», – сказав Джефф Каррі, голова відділу товарних досліджень у Goldman Sachs.

При цьому незабаром Росія буде змушена обмежити постачання дефіцитної на світовому ринку сировини, зокрема дизельного палива. Якщо це буде зроблено, ціни на нього значно зростуть на внутрішньому ринку, оскільки буде дефіцит.

Back to top button