Читацький зал

Експерт пояснив, яка клема акумулятора знімається першою?

Майже всім нам доводилося розбирати (заряджати чи замінювати) автомобільний акумулятор. Операція на перший погляд досить проста, але є деякі особливості, які варто пам’ятати. Головний із них: яка клема акумулятора знімається першою?

На це запитання можна почути різні відповіді від різних гаражних спеціалістів, але правильне прописується в експлуатаційній книжці кожного автомобіля. І він каже: «Щойно обидві клеми ослаблені, спочатку знімається мінус, потім плюс».

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Основне пояснення цієї дії також досить просте. Єдина причина, через яку негативна клема відключається першою, полягає в тому, що зворотна дія може викликати коротке замикання через випадковий контакт «плюсової клеми» з металевою поверхнею. Більше порад в нашому Телеграм каналі

Все написане досі відноситься до більшості автомобілів нашої країни, але слід знати, що є такі, де “плюс” відноситься до кузова. З цієї причини універсальна порада – спочатку зняти електрод, який підключений до корпусу (кузова) автомобіля, чи то плюс, чи мінус.

Back to top button