Новини

Економічний патріотизм – новий тренд у світовій політиці

Все більше політиків в світі починають відкрито просувати ідею необхідності посилення державного протекціонізму в торгово-промислову політику і відмови від подальшої лібералізації міжнародної торгівлі.

Так, кандидат в президенти Франції Марін Ле Пен заявила про необхідність повернення виробництва автомобілів до Франції.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

В інтерв’ю телеканалу France 2 Марін Ле Пен заявила про необхідність переходу до політики “економічного патріотизму” у Франції, відзначивши, що з такими ж пропозиціями виступає обраний президент США Дональд Трамп.

“Я не проти того, щоб пояснити французьким компаніям: вони не зможуть ухилитись від податків, які вони повинні платити у Франції, вони не можуть піти в офшор, не зіткнувшись з певними наслідками… Необхідно зробити вибір, вибір в сторону патріотизму. Дональд Трамп вживає заходи, за які я виступаю протягом багатьох років. Його політика є економічним патріотизмом і розумним протекціонізмом”.

Варто зазначити, що передвиборча риторика Трампа дуже популярна серед політиків Франції. Ще двоє кандидатів у президенти П’ятої республіки – Арно Монтбур і Жан-Люк Меланшон вторять Трампу. Вони заявили, що повністю підтримують його тиск на Ford і GM.

До речі, Ford вже оголосив про те, що відмовляється від будівництва заводу в Мексиці, на який планувалося витратити $1,6 млрд, а замість цього інвестує $700 млн. у виробництво в Мічигані. І як вже писав «Укравтопром», Fiat Chrysler, в разі введення мит з Мексикою, має намір інвестувати в модернізацію своїх заводів в США $1 млрд., створивши там близько 2 тис. робочих місць.

Back to top button