Екологічний транспорт – перспективна для України ніша

Луцький завод АТ «АК «Богдан Моторс» постійно розробляє нові моделі автобусів, тролейбусів та електробусів, а також займається їхнім вдосконаленням, повідомляє пресслужба корпорації «Богдан».

У Корпорації наголошують, що екологічний транспорт – перспективна для України ніша. Тому українська компанія бачить перспективи саме у виробництві електричного транспорту не лише для країн ЄС, а й для українського ринку.

На даний момент «Богдан» – лідер у кількості розроблених моделей електротранспорту в Україні. Декілька років тому «Богдан» виготовив міський низькопідлоговий електроавтобус довжиною 11,96 м, загальною пасажиромісткістю 80 пас. (для сидіння – 26). Його було виготовлено у співпраці з польськими фірмами «Ursus» та «Enika». На електробусі встановлені Li-Ion батареї акумуляторів та синхронний тяговий двигун на постійних магнітах. Електрична частина електробуса була поставлена польськими партнерами, а все інше виготовлено на потужностях ДП «АСЗ №1» АТ «АК «Богдан Моторс». В даний час «Богдан А70100» успішно експлуатується на маршрутах міста Люблін (Польща).

У 2018 році конструкторським підрозділом ДП «АСЗ №1» АТ «АК «Богдан Моторс» було розроблено унікальну електричну вантажівку ERCV27, якій немає аналогів у світі, наголошують у Корпорації. Це – перша розроблена та виготовлена в Україні електрична багатофункціональна вантажівка, яка виготовлена на замовлення датської компанії Banke Electromotive для муніципального використання. Виготовлення таких вантажівок – це дуже перспективний напрямок роботи для українського виробника, адже до 2025 року більшість країн Європейського Союзу планують заборонити в’їзд легкових і вантажних автомобілів, оснащених дизельними двигунами внутрішнього згорання і повністю перейти на електричний транспорт.

Для виготовлення сучасного електротранспорту український виробник має не лише потужності, які дозволяють виготовляти до 6000 автобусів і тролейбусів на рік, але й найголовніше – працівників, які є справжніми професіоналами своєї справи, йдеться у повідомленні.