НовиниСвіт

Дизельний скандал: Opel виплатив штраф в 65 млн євро

Німецький виробник автомобілів Opel виплатив штраф в розмірі 64,8 мільйона євро в зв’язку з “дизельним скандалом”. Штраф наклала прокуратура Франкфурта в зв’язку з тим, що частина дизельних моделей Opel викидає значно вищі концентрації шкідливих речовин, ніж автоконцерн задекларував у Федеральному автотранспортному відомстві Німеччини (KBA).

Таким чином, розслідування, яке в 2018 році призвело до масштабних обшуків в штаб-квартирі Opel в Рюссельсхаймі і на заводі комплектуючих в Кайзерслаутерні, завершено. З компанії знята підозра в маніпуляціях з рівнем шкідливих вихлопів, і суд над особами, що імовірно несуть відповідальність за заниження цих показників, як це сталося у випадку з Volkswagen, проводитися не буде. Цю інформацію у вівторок, 19 жовтня, підтвердили новинному агентству dpa в прокуратурі Франкфурта.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Франкфуртські слідчі вважають доведеним, що Opel порушив вимоги KBA до документації в процесі затвердження декількох типів дизельних двигунів. У жовтні 2018 року автотранспортне відомство розпорядилося відкликати 96 тисяч дизельних автомобілів Opel в усьому світі, при цьому близько 32 тисячі з них – у Німеччині. Йшлося про моделі Insignia, Cascada і Zafira, вироблені з 2013 по 2016 роки.

На цих автомобілях були “виявлені неприпустимі вимикаючі пристрої”, які є причиною підвищених викидів оксидів азоту. Якщо температура повітря опускалася нижче +17 градусів Цельсія, система контролю за вихлопами починала працювати менш ефективно, вказали у відомстві.

Opel відповів на це оновленням програмного забезпечення, продовживши наполягати на тому, що не встановлював пристрої, які погіршують фільтрацію вихлопних газів. Так звані “теплові вікна” служать для захисту моторів, стверджував автовиробник.

Back to top button