НовиниСвіт

Дизельгейт з французьким акцентом: звинувачується Renault

Renault звинувачують у махінаціях з дизельними двигунами. Французька прокуратура висунула автовиробнику звинувачення щодо махінацій з показниками рівня шкідливих викидів дизельних автомобілів.

Розслідування велося з 2017 року: слідчі встановили, що деякі моделі марки генерують в 10 разів більше викидів оксидів азоту, від максимально дозволених у ЄС. Дані занижувалися за допомогою програмного забезпечення – аналогічну схему використовував Volkswagen, для якого це обернулося «дізельгейтом» і збитками у розмірі 35 мільярдів євро.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Як повідомляє Reuters, Рено заперечує факт вчинення будь-якого злочину і запевняє, що автомобілі марки ніколи не оснащувалися шахрайським ПО, здатним знизити показники шкідливих викидів під час тестування.

«Renault нікого не вводила в оману», – заявив Жиль Ле Борн, керівник відділу інженерних розробок, під час телефонної розмови з журналістами. «Те, що ми знаємо зі справи VW, зовсім не те ж саме для Renault. У нас немає незаконних пристроїв в наших автомобілях, і їх ніколи не було».

Незважаючи на це, прокуратура зобов’язала компанію внести заставу в розмірі 24 млн євро і надати банківську гарантію на додаткові 60 млн євро для покриття потенційних збитків, пов’язаних із звинуваченням.

Представник паризької прокуратури підтвердив, що Renault було пред’явлено звинувачення в обмані з використанням продукту, який може становити небезпеку для людей або тварин. Крім ретельного вивчення Renault, французькі слідчі проводять перевірки VW, PSA Group і Fiat Chrysler.

Back to top button