Світ

Другий завод Lucid хочуть побудувати в Саудівській Аравії

Підприємство буде розташоване на березі Червоного моря і стане випускати машини в тому числі для європейського ринку

Американський стартап Lucid вже веде переговори про будівництво свого другого заводу, повідомляє Bloomberg. Партнером виступить фонд PIF, що належить владі Саудівської Аравії.

Саудівський фонд уже вклав у Lucid один мільярд доларів у 2018 році, отримавши частку в стартапі і профінансувавши будівництво першого заводу в Арізоні. Він же оплатить і будівництво другого підприємства, вже в своїй рідній країні. Джерела агентства при цьому підкреслюють, що остаточна угода досі не прийнята.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Як локації розглядається два нових міських проекта. Це Економічне місто короля Абдалли, розташоване в 60 кілометрах від другого за величиною міста країни Джидда, а також Неом. Обидва населені пункти задумані як портові на узбережжі Червоного моря, що має забезпечити транспортування готових електромобілів як в довколишні азіатські країни, так і в Європу.

На підприємстві планується випускати як седани Air, так і кросовери Gravity, а також нові, більш доступні електрокари Lucid. При цьому підкреслюється, що мова йде лише про одне з багатьох можливих проектів. Зараз Саудівська Аравія заробляє переважно за рахунок видобутку нафти, проте в планах керівництва країни замінити ці доходи виробництвом на своїй території саме електромобілів.

Back to top button