Виробництво

Для заміни парків муніципального транспорту необхідна державна підтримка для українського виробника

За минулий рік до системи міського громадського транспорту України надійшло: 337 тролейбусів і 49 трамваїв, з яких 40 – вагони, що вже були у використанні, заявив екс-міністр інфраструктури України Володимир Омелян із посиланням на AllTransUA.

82% нових тролейбусів було придбано за кошти міжнародних фінансових організацій (переважно кредитні лінії ЄБРР та ЄІБ, які ми запустили в 2015 році для модернізації електричного муніципального транспорту).

За кошти міських бюджетів через систему ПроЗорро було придбано 34 нових тролейбуси. Також, до столиці надійшли 2 нових трамваї польського виробника Pesa.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

70% тролейбусів на українському ринку виготовлені у Білорусі, або з використанням білоруських машинокомплектів.

Придбання вживаних тролейбусів не дуже жваве. 5 таких машин з Німеччини та Нідерландів закупило Запоріжжя.

Дещо краща ситуація з трамваями. Міська влада Дніпра закупила 35 вживаних вагонів з Німеччини.

Вітчизняні виробники тролейбусів Електрон та Еталон постачали свою продукцію лише у Львів (Електрон) та Чернігів (Еталон).

Броварський виробник «Політехносервіс», який поки що випускає тролейбуси на базі білоруських кузовів МАЗ-203, у цьому році крім Вінниці почав поставляти тролейбуси до Харкова.

Завдяки даним AllTransUA можемо дізнатися, що за минулий рік до системи міського громадського транспорту України…

Опубликовано Volodymyr Omelyan Понедельник, 4 января 2021 г.

Український виробник трамваїв «Татра-Юг» відвантажив 7 трамвайних вагонів до Єгипту, завершивши виконання замовлення на 15 вагонів.

Невтішна ситуація з трамвайним рухом у Житомирі. Міська влада планує провести демонтаж останньої трамвайної лінії у місті.

Підсумовуючи, ситуація на ринку тролейбусів у 2020 році краща, аніж у 2011 році, коли перед проведенням Євро-2012 міста активно закупали нові машини.

Трамвайний ринок поки що пожвавлення не відчуває.

Заміна застарілого рухомого складу в усіх містах країни – серйозний виклик і міська влада без підтримки держави вирішити його не в змозі.

Для того, щоб українські міста могли впродовж наступних 5-10 років замінити 20 тисяч тролейбусів і купити близько 10 тисяч трамваїв потрібно: розробити план фінансової допомоги міським бюджетам у вигляді довгої та дешевої кредитної лінії, лізингу чи державної програми, допомогти українським підприємствам за підтримки світових виробників розгорнути повноцінне виробництво муніципальної техніки.

В Україні є все необхідне для того, щоб нашими містам їздив сучасний електричний громадський транспорт.

Потрібно лише, щоб для держави у пріоритеті був розвиток вітчизняного виробництва, а не створення красивих і порожніх телевізійних картинок.

Європейські міста і навіть Туреччина вкладають величезні кошти у розбудову мережі трамваїв, електробусів, метрополітену, аби збільшити мобільність і екологічність мегаполісів.

Відновлюються старі і будуються нові лінії. Трамвайними швидкісними маршрутами охоплюють не лише міста, але й міжміське сполучення, активно розвивають систему приміських і регіональних електропоїздів.

Левова частка оновлення українського муніципального транспорту відбувається за рахунок лізингових програм. Саме тому, саме зараз держава повинна стати лідером, створити потужне виробництво і нові робочі місця, запропонувати найкраще фінансування для вітчизняного виробника. Інакше, через декілька років, ми зупинимося в заторах і задихнемося в містах від викидів транспорту.

Back to top button