Для організації автокластера на Північному Кавказі створюють особливу економічну зону

З метою створення сприятливих умов для залучення іноземних інвестицій у розвиток автомобілебудування в Північно-Кавказькому федеральному окрузі РФ створюється особлива економічна зона (ОЕЗ).

Особлива економічна зона з виробництва автомобілів буде сформована на території відразу трьох регіонів – Ставропілля, КЧР і Чеченської республіки.

Заявка на створення особливих економічних умов вже передана в Міністерство економічного розвитку Росії. Передбачається, що за допомогою такого інструменту державної підтримки на Північному Кавказі будуть споруджені не просто автоскладальні підприємства, а цілий автомобільний кластер.

У найближчі два роки Ставропольський край має намір сформувати свою частину автомобільного кластера, мова йде про створення виробництва легкових автомобілів провідних китайських марок потужністю 200 тисяч автомашин на рік, заявив губернатор цього регіону.

 

Крім вирішення економічних завдань ОЕЗ дозволить вирішити частину соціальних питань, оскільки лише перша черга виробництва на 100 тисяч автомобілів на рік створить близько 2 тисяч нових робочих місць.

Паралельно зі створенням автоскладального виробництва в ОЕЗ буде забезпечений розвиток виробництва вузлів і комплектуючих для автомобілів, що випускаються. До 2022 року рівень локалізації виробництва передбачається довести до 50%. Такий рівень локалізації дасть можливість безмитно експортувати продукцію північно-кавказького автокластера на ринки країн СНД.