ДайджестНовини

Депутати ухвалили законопроект про індустріальні парки

Сьогодні депутати Верховної Ради України у другому читанні ухвалили проект Закону про внесення змін до Закону України “Про індустріальні парки”, спрямованих на залучення інвестицій в промисловий сектор економіки шляхом запровадження стимулів в індустріальних парках №4416-1.

Положення законопроекту, зокрема, передбачають повну або часткову компенсацію відсоткової ставки за рахунок бюджету за кредитами на облаштування і ведення госпдіяльності в індустріальних парках для їх учасників. Окрім цього, передбачається фінансування на безповоротній основі облаштування індустріальних парків, забезпечення будівництва об’єктів суміжної інфраструктури. Документ також надає право на компенсацію витрат за рахунок державного і місцевих бюджетів на підключення і приєднання до інженерно-транспортних мереж.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Як зазначено в проекті закону, учасниками індустріальних парків зможуть бути ІТ-компанії, підприємства переробної промисловості, переробки промислових та побутових відходів (крім поховання відходів), а також суб’єкти науково-технічної діяльності. Водночас на території таких парків не може бути розміщено виробництво підакцизних товарів, окрім виробництва автомобілів, мотоциклів, причепів та низки інших транспортних засобів.

Як наголосив голова парламентського Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, законопроект надає пільги не тільки учасникам індустріальних парків.

“Цей закон надає можливість державі Україна перш за все створити додаткові робочі місця, тому що один гектар працюючого індустріального парку, за розрахунками експертних центрів, створює 50 нових робочих місць”.

Також, за його словами, на кожен долар, вкладений в інфраструктуру індустріального парку, припадає від 5 до 6 доларів прибутку.

Із зазначеним законопроектом пов’язані також законопроекти №5688 і №5689 – з відповідними поправками до Податкового та Митного кодексів, що ще очікують свого розгляду.

Back to top button