Новини

Депутати ініціювали ряд пільг для розвитку ринку та виробництва електромобілів в Україні

У Верховній Раді зареєстровані законопроекти, що пропонують на 10 років звільнити від оподаткування і ввізного мита комплектуючі та кузова для виробництва електромобілів, а також від сплати пенсійного збору покупців електрокарів, і на 15 років – від податку на прибуток видобувачів літію, виробників акумуляторів і електромобілів.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Проекти Законів України №№8159 і 8160 про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України були зареєстровані у Верховній Раді 19 березня.

Ухвалення цих законодавчих документів дозволить, зокрема, з 1 січня до 31 грудня 2028 року звільнити від сплати ПДВ ввезення в Україну комплектуючих для виробництва автотранспортних засобів, оснащених одним або декількома електродвигунами.

Крім того, звільнити від сплати акцизного податку ввезення кузовів (включаючи кабіни) для виробництва оснащених електродвигунами транспортних засобів.

На цей же період платник податку на доходи фізосіб може включити до податкової знижки витрати на придбання електромобіля або переобладнання в нього, а фізосіб-покупців електрокарів пропонується звільнити від сплати збору на обов’язкове пенсійне страхування.

А також пропонується на період до 31 грудня 2032 року звільнити від оподаткування прибуток підприємств, що реалізують літій власного видобутку, літій-іонні (літій-полімерні) акумулятори, зарядні пристрої для акумуляторів, а також самі електромобілі і електробуси власного виробництва.

Крім цього, з 1 січня 2021 року пропонується передбачити частку в розмірі не менше 5% паркомісць, обладнаних зарядними пристроями, для парковки електромобілів.

Внесення змін до Митного кодексу передбачає до 31 грудня 2028 року звільнити від сплати ввізного мита ввезення комплектуючих для виробництва електромобілів і електробусів.


Back to top button