Світ

Dacia випустить електричний Sandero

Електромобіль B-класу планується побудувати на базі майбутнього Renault 5 до 2026 року

Румунський бюджетний автовиробник випустить електричний варіант хетчбека Sandero на базі перспективного Renault 5. Машина з’явиться не раніше 2026 року.

Зрозуміло, що глобальна стратегія Альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi передбачає поступову відмову від двигунів внутрішнього згоряння усіма підконтрольними брендами. Однак щодо політики структури Dacia-Lada практично нічого не було відомо. Тепер же з’явилися перші подробиці про подальші кроки румунської Dacia.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Відповідно до заяв директора «Renault Alliance Motorisation and Electric Vehicle Engineering» Філіпа Брюне, Dacia навіть переходячи на електричний привід планує зберегти ДНК бренду в особі практичності та економічності, які є сильними сторонами марки. Відображенням цих ідеалів стануть нові гібриди, поява яких відбудеться в самий найближчий час.

Dacia випустить електричний Sandero

Філіп Брюне відзначив, що на сьогоднішній момент саме гібриди є необхідним компромісом для значного скорочення викидів СО2 в атмосферу. При цьому такі автомобілі не сильно вдарять по бюджетному статусу Dacia.

Однак це не означає, що марка не планує повну електрифікацію свого модельного ряду. Уже зараз в Китаї виробляється бюджетний електромобіль Dacia Spring, який поставляється в Європу, і по праву може претендувати на звання одного з найдешевших «зелених» автомобілів.

Проте румуни випустять електричні машини і в більших сегментах. Одним з таких автомобілів стане аналог Renault 5, який стане прямим спадкоємцем існуючого хетча Sandero. Датою дебюту може стати 2026 рік, проте конкретних дат поки ще немає. В Альянсі запевняють, що за вартістю модель зрівняється з Renault Clio.

Back to top button