Світ

Dacia випустить електричний Sandero

Електромобіль B-класу планується побудувати на базі майбутнього Renault 5 до 2026 року

Румунський бюджетний автовиробник випустить електричний варіант хетчбека Sandero на базі перспективного Renault 5. Машина з’явиться не раніше 2026 року.

Зрозуміло, що глобальна стратегія Альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi передбачає поступову відмову від двигунів внутрішнього згоряння усіма підконтрольними брендами. Однак щодо політики структури Dacia-Lada практично нічого не було відомо. Тепер же з’явилися перші подробиці про подальші кроки румунської Dacia.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Відповідно до заяв директора «Renault Alliance Motorisation and Electric Vehicle Engineering» Філіпа Брюне, Dacia навіть переходячи на електричний привід планує зберегти ДНК бренду в особі практичності та економічності, які є сильними сторонами марки. Відображенням цих ідеалів стануть нові гібриди, поява яких відбудеться в самий найближчий час.

Dacia випустить електричний Sandero

Філіп Брюне відзначив, що на сьогоднішній момент саме гібриди є необхідним компромісом для значного скорочення викидів СО2 в атмосферу. При цьому такі автомобілі не сильно вдарять по бюджетному статусу Dacia.

Однак це не означає, що марка не планує повну електрифікацію свого модельного ряду. Уже зараз в Китаї виробляється бюджетний електромобіль Dacia Spring, який поставляється в Європу, і по праву може претендувати на звання одного з найдешевших «зелених» автомобілів.

Проте румуни випустять електричні машини і в більших сегментах. Одним з таких автомобілів стане аналог Renault 5, який стане прямим спадкоємцем існуючого хетча Sandero. Датою дебюту може стати 2026 рік, проте конкретних дат поки ще немає. В Альянсі запевняють, що за вартістю модель зрівняється з Renault Clio.

Back to top button