Читацький зал

Чому російсько-українська криза загрожує електромобілям?

Конфлікт призведе до російських санкцій та проблем з постачанням нікелю

Ціна на нікель досягла найвищого рівня більш ніж за 11 років через зростаючий попит у поєднанні з нестачею запасів. Але це ще не все, адже є ще одна небезпека, яка може торкнутися автомобільної промисловості.

Довідкова ціна нікелю за квартал на Лондонській біржі металів досягла 23565 доларів за тонну, збільшившись на 1,8% в порівнянні з попереднім кварталом. На Шанхайській ф’ючерсній біржі, де торгуються кольорові метали, акції нікелю, що найбільше торгуються, досягли рекордної позначки в 176 280 юанів або $27 796,52 за тонну.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Ця тенденція стає дедалі помітнішою на тлі того, що відбувається на кордоні між Росією та Україною. Попит на нікель зростає, а запаси скорочуються. Це факт, що цей метал використовується не в батареях електромобілів, а у виробництві нержавіючої сталі, але його властивості роблять його незамінним для електромобілів.

“З одного боку, зростання цін пов’язане з перспективою постійно зростаючого попиту на акумулятори, а з іншого боку, є побоювання з приводу пропозиції, яке може зазнати подальшого скорочення”, – сказав аналітик Commerzbank Даніель Брайзман.

У цьому контексті геополітична криза особливо актуальна. Запаси нікелю, підраховані Лондонською біржею металів, справді є найнижчими з 2019 року. Вони становили 94 830 тонн порівняно з 264 606 тоннами у квітні 2021 року. Дані Шанхаю представляють аналогічну картину, і на цьому проблеми не закінчуються. За даними Goldman Sachs, дефіцит нікелю становить близько 30 000 тонн, що віщує ще більші труднощі.

І вони ускладнюються тим, що відбувається на кордоні між Росією та Україною. Напруженість там наростає і США вже обіцяють серйозні санкції проти Росії. І, як припускає Reuters, вони торкнуться нікелю, за яким Росія є одним із провідних світових виробників та експортерів. Є надія, що ситуація не погіршиться і ескалація напруженості скоро спаде. Однак поки що ситуація не обіцяє нічого доброго.

Back to top button