Світ

Через кризу збанкрутувала компанія по виробництво електромобілів і запчастин до них

Колись перспективний стартап Byton не зміг вийти з кризи, що продовжується і подав заяву про банкрутство.

Деякий час назад в китайському сегменті інтернету спливла інформація про підготовку банкрутства Byton. Справа за номером Su 0113 зараз розглядається в Нанкинському районному народному суді і крім іншого передбачає реструктуризацію компанії. Заявником виступила фірма Shanghai Huaxun Network Systems Co., Ltd.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Нагадаємо, що компанія Nanjing Zixin New Energy Automotive Technology Development Co., Ltd., також відома як Byton, була утворена в червні 2017 року підприємцем Даніелем Кірхертом. Пізніше він покинув свою посаду, внаслідок активного втручання держави в справи бренду. Діяльністю марки було виробництво електромобілів і запчастин до них.

Цікаво, що кризова ситуація у Byton триває вже близько року. Причиною тому стала короновірусна пандемія, яка повністю зруйнувала всі ланцюжки поставок. Єдиним порятунком для компанії вважалася її покупка будь-яким великим концерном, який міг би витягнути бренд. Незважаючи на те, що державний концерн FAW тримав більше 20% акцій стартапу, ніякої пропозиції від них так і не послідувало.

Слідом відбулися масові звільнення, близько тисячі людей залишилися без роботи. Незабаром оголосило про своє банкрутство і дочірнє німецьке відділення Byton GmbH.

У січні цього року тайванський виробник електроніки Foxconn обіцяв свою допомогу, в тому числі ходила інформація про підготовлювані інвестиції в розмірі 200 мільйонів доларів. Однак поки що доля Byton знаходиться в підвішеному стані.

Back to top button