Світ

Через кризу збанкрутувала компанія по виробництво електромобілів і запчастин до них

Колись перспективний стартап Byton не зміг вийти з кризи, що продовжується і подав заяву про банкрутство.

Деякий час назад в китайському сегменті інтернету спливла інформація про підготовку банкрутства Byton. Справа за номером Su 0113 зараз розглядається в Нанкинському районному народному суді і крім іншого передбачає реструктуризацію компанії. Заявником виступила фірма Shanghai Huaxun Network Systems Co., Ltd.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Нагадаємо, що компанія Nanjing Zixin New Energy Automotive Technology Development Co., Ltd., також відома як Byton, була утворена в червні 2017 року підприємцем Даніелем Кірхертом. Пізніше він покинув свою посаду, внаслідок активного втручання держави в справи бренду. Діяльністю марки було виробництво електромобілів і запчастин до них.

Цікаво, що кризова ситуація у Byton триває вже близько року. Причиною тому стала короновірусна пандемія, яка повністю зруйнувала всі ланцюжки поставок. Єдиним порятунком для компанії вважалася її покупка будь-яким великим концерном, який міг би витягнути бренд. Незважаючи на те, що державний концерн FAW тримав більше 20% акцій стартапу, ніякої пропозиції від них так і не послідувало.

Слідом відбулися масові звільнення, близько тисячі людей залишилися без роботи. Незабаром оголосило про своє банкрутство і дочірнє німецьке відділення Byton GmbH.

У січні цього року тайванський виробник електроніки Foxconn обіцяв свою допомогу, в тому числі ходила інформація про підготовлювані інвестиції в розмірі 200 мільйонів доларів. Однак поки що доля Byton знаходиться в підвішеному стані.

Back to top button