Світ

Через брак мікрочіпів світовий автопром недорахувався 10 млн машин

Нестача мікрочіпів і проблеми з ланцюжками постачання призвели до того, що в 2021 році має бути вироблено на 9,6 млн автомобілів менше, ніж планувалося. Як зазначається в дослідженні аналітичної компанії LMC Automotive, найсильніше від дефіциту напівпровідників страждають європейські виробники, чий випуск за підсумками року знизиться на 3 млн. машин від запланованих обсягів.

Прогноз LMC Automotive виявився сприятливішим у порівнянні з очікуваннями IHS Markit, яка прогнозувала у вересні, що за підсумками року нестача мікрочіпів виллється втрату 10,6 млн автомобілів. Джастін Кокс, директор LMC Automotive з глобального виробництва, заявив, що перспективи автомобільної індустрії трохи покращилися за останні тижні, оскільки влада країн і самі виробники вжили надзвичайних заходів, щоб наростити випуск: «Я думаю, що сама автомобільна промисловість починає трохи краще справлятися з деякими проблемами в ланцюжку постачання. Деякі з речей, які вони запровадили на початку кризи, починають давати свої плоди».

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Проте в LMC так само, як і в IHS Markit, вважають, що ситуація для автовиробників навряд чи суттєво покращиться до другої половини 2022 року, а дефіцит напівпровідників на ринку збережеться до 2023 року. Загалом, за прогнозом LMC, у 2021 році має бути вироблено 84,9 млн легкових автомобілів, що на 12% більше у порівнянні з 2020 роком.

Back to top button