НовиниСвіт

Чехи вкладають 2 млрд євро в будівництво «гігафабрики»

Чеський уряд схвалив меморандум з державною енергетичною компанією CEZ про будівництво в країні «гігафабрики», яка буде в основному виробляти акумулятори для електромобілів. Інвестиції повинні скласти близько двох мільярдів євро.

Ходять чутки, що до проекту можуть бути причетні Volkswagen Group або її чеські дочірні компанії Skoda і LG. Про це, зокрема, повідомляє новинний сайт Seznam Zprávy. Міністр промисловості і торгівлі Карел Гавлічек недавно повідомив агентству Reuters, що держава веде переговори з двома потенційними партнерами, включаючи Volkswagen, і що вони готові запропонувати пільги на мільярди, щоб відкрити хоча б один завод з виробництва батарей.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Офіційно підтверджено, що уряд схвалив текст згаданого меморандуму з CEZ, і очікується, що він буде підписаний. У Твіттері Гавлічек повідомив, що завод з ймовірними інвестиціями в розмірі понад 50 мільярдів крон (близько 1,94 мільярда євро) повинен створити не менше 2300 робочих місць.

Інформаційне агентство CTK також уточнює, що CEZ готова брати участь у проекті як в якості інвестора, так і в якості постачальника енергії і літію. Інші цитати з меморандуму, взяті в ЗМІ, говорять наступне: Гігафабрика – це «стратегічний проект, який може прискорити трансформацію як енергетики, так і автомобільної промисловості». Проект створює «унікальну можливість для перетворення структурно задіяних регіонів Чеської Республіки». У документі також говориться, що необхідно зміцнювати співробітництво в ланцюжку поставок акумуляторів, наприклад, щодо внутрішнього видобутку літію або переробки акумуляторів.

Чеська Республіка має найбільше родовище літію в Європі. Повідомляється, що близько трьох відсотків світових запасів літію зберігаються в Чеських Рудних горах. Однак літій міститься в гранульованої породі, що поки не робить видобуток прибутковим. Але це може змінитися з ростом попиту і, відповідно, зростанням цін на сировинні товари.

У будь-якому випадку CEZ Group бачить бізнес у видобутку літію, як і у виробництві акумуляторних елементів в цілому. У минулому році постачальник енергії вже вклав кошти в розташовану в Братиславі компанію InoBat Auto, яка планує будівництво заводу з виробництва елементів живлення в Словаччині. Початковий план полягає в тому, щоб побудувати виробничу лінію 100 МВт в Водерадах, а потім побудувати завод потужністю 10 ГВтч в 2024 році.

Група CEZ складається з більш ніж 100 окремих компаній і є найбільшим постачальником енергії в Чеській Республіці. Конгломерат також активний в інших країнах Центральної та Східної Європи. Згідно з інформацією на сайті компанії, проекти також знаходяться в стадії розробки в Німеччині і Франції.

«Уряди Чеської Республіки та Словаччини оголосили про партнерство в області електромобільності, і це один з проектів, який реалізує цю ініціативу», – сказав в минулому році Павел Сірані, заступник голови CEZ Group. Уже тоді Сірані додав, що ще одна «гігафабрика» може бути побудована в Чеській Республіці і, крім того, можливий видобуток літію в Крушних Горах, тобто в чеській частині Рудних гір.

І в Словаччині, і в Чехії є кілька автомобільних заводів, і вони намагаються зберегти ці заводи і робочі місця з переходом на електричну мобільність.

Source
ua-electro.com
Back to top button