Бу Андерссон йде за власним бажанням

Президент АВТОВАЗу Бу Андерссон написав заяву про звільнення, не чекаючи ради директорів 15 березня, де планується вирішити питання про його відставку і призначити нового керівника підприємства.

Про це Бу Андерссон розповів в четвер співробітникам АВТОВАЗу на зустрічі, присвяченій виконанню колективного договору. Ім’я майбутнього президента як і раніше не розкривається – акціонери обіцяють назвати його 15 березня. У списку найбільш вірогідних кандидатур – керуючий директор групи Renault в Румунії, президент і гендиректор Dacia француз Ніколя Мор. Влітку головою ради директорів підприємства може бути обраний кандидат від «Ростех» (зараз раду очолює президент Renault і Nissan Карлос Гон), який буде взаємодіяти з владою і курирувати соціальні питання.

Бу Андерссон зайняв посаду президента АВТОВАЗу на початку 2014 року, з ним був укладений трирічний контракт. Головним приводом для невдоволення Бу Андерссоном стали погані фінансові результати концерну. Чистий збиток АВТОВАЗу в 2015 році збільшився втричі, у компанії негативний грошовий потік, і вона констатувала, що потребує докапіталізації. Восени 2015 року гендиректор «Ростех» Сергій Чемезов розкритикував Бу Андерссона за методи звільнення людей на підприємствах, а в недавньому інтерв’ю The Wall Street Journal – за перевагу іноземним постачальникам на шкоду російським. Через це зросла собівартість машин, а за деякими новинками вона перевищила відпускні ціни, говорить джерело, близьке до акціонерів АВТОВАЗу.

За матеріалами “Автостат”