Світ

Брюссель штрафує німецьких автовиробників

Європейська комісія оштрафувала німецьких автомобілебудівників BMW, Volkswagen, Audi і Porsche на 875 млн євро (це приблизно мільярд доларів). Як пояснила єврокомісар з конкуренції, ці компанії діяли як картель, щоб уникнути застосування технологій очищення вихлопу дизельних двигунів, і попутно порушили антимонопольні закони ЄС:

“Мільйони нових дизельних автомобілів на мільярди євро продаються щороку в Європі. Ще більше вже на ходу. Не тільки користувачі цих машин, але і всі громадяни повинні бути впевнені в тому, що автовиробники конкурують один з одним і скорочують шкідливі викиди в атмосферу, – сказала Маргрете Вестагер. – Але ці компанії не виправдали таких очікувань”.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Директор громадської організації «Транспорт і навколишнє середовище» робить висновок, що виробники автомобілів в Німеччині ставлять прибуток вище здоров’я людей і порятунку клімату: «Це показує, що автовиробникам не можна довірити очищення їх же продукції, – сказала Юлія Полісканова. – Не так давно вони підробили результати тести на викиди, потім відмовилися прибирати брудні машини з доріг. Тепер з’ясовується, що вони фактично вступили в змову, розраховуючи відкласти впровадження більш чистих транспортних засобів. По-моєму, необхідно поставити в Європі чітку і обов’язкову мету, щоб всі автомобілі мали нульові викиди до 2035 року. Це змусить відмовитися від забруднюючих двигунів і очистить повітря для всіх європейців, а також допоможе уникнути кліматичної катастрофи».

BMW заявила, що з самого початку антимонопольного розгляду звинувачення були «перебільшеними й необґрунтованими». Ось чому, йдеться в заяві, німецька компанія не визнає за собою провини і не просить про поблажливість.

Але їй тепер доведеться заплатити 373 млн євро. Штраф для Volkswagen, яка приховувала від споживачів склад своїх вихлопів, складе 502 млн євро. А фірма Daimler, також брала участь у змові, була звільнена від відповідальності за те, що розкрила створення картелю з самого початку.

Back to top button