Світ

Британцям пропонують по 3000 фунтів стерлінгів за відмову від машин

Витратити виплати вони зможуть тільки на громадський транспорт і велосипеди

Влада Великобританії підготували виплати британцям, які погодяться відмовитися від старих машин, повідомляє The Times. Кожен власник такого автомобіля отримає до 3000 фунтів стерлінгів – правда, витратити їх можна буде тільки на транспорт.

Пробна програма, покликана поліпшити екологічну обстановку в британських містах, а також знизити залежність населення від особистих автомобілів, стартує прийдешньої весни в Ковентрі. В її рамках власникам дизельних автомобілів, випущених до 2016 року, і бензинових, що зійшли з конвеєра до 2006 року, запропонують відмовитися від своїх транспортних засобів.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

За це влада виплатить господарям старих машин субсидії в розмірі 3000 фунтів стерлінгів. Ці гроші вони зможуть витратити на оплату громадського транспорту, каршерінга або таксі, а також покупку екологічної заміни автомобілів – велосипедів і електроскутерів.

За даними Міністарства транспорту Великобританії, в 2019 році жителі країни наїздили на особистих автомобілях порядку 574 мільярдів кілометрів, що на 11 відсотків більше, ніж п’ять років тому.

У листопаді минулого року влада Сполученого королівства наблизили заборона продажу паливних автомобілів на 10 років. Як заявив прем’єр-міністр країни Борис Джонсон, вже в 2030 році реалізація машин на бензині і дизелі припиниться. При цьому громадянам дозволять їздити на вже придбаних автомобілях, але ще через 20 країну чекає тотальна заборона на двигуни внутрішнього згоряння.

Back to top button