Новини

Британський автопром показав найгірший з 2010 року результат

Згідно з даними Товариства виробників і продавців автомобілів (SMMT) виробництво автомобілів у Великобританії знижувалося три роки поспіль і в 2019 році з результатом в 1,3 млн автомобілів продемонструвало найнижчий рівень з 2010 року.

За словами керівника SMMT Майка Хоуза, поточний спад виробництва пов’язаний не тільки з ослабленням довіри бізнесу і споживачів у Великобританії, але також і з падінням попиту на дизельні моделі в Європі і на ключових експортних ринках, в тому числі в Китаї, Японії та США.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Як прогнозують в SMMT, нові інвестиції в автомобільну промисловість Сполученого Королівства в поточному році складуть 1,1 млрд фунтів стерлінгів. Однак це на 60% нижче, ніж середньорічне значення (2,75 млрд фунтів стерлінгів) інвестицій, що надходили в автопром Великобританії протягом останніх 7 років.

Велика частина цих інвестицій припаде на компанію Jaguar Land Rover, яка заявила про намір виробляти електромобілі, в тому числі й наступний Jaguar XJ, у Великобританії. Відзначається, що минулий рік був вдалим для дорогих, спеціалізованих британських брендів, наприклад, таких як Bentley і Rolls-Royce, сукупне виробництво яких виросло на 16,2% до рівня трохи більше 30 тис. одиниць. Виробництво автомобілів на альтернативному паливі, в тому числі гібриди, гібриди зі змінними модулями і електромобілі, також збільшилося більш ніж на третину, досягнуши обсягу майже в 200 тис. автомобілів.

У 2020 році SMMT прогнозує подальше падіння виробництва автомобілів у Великобританії до рівня в 1,27 млн одиниць. Очевидно до уваги був узятий вихід країни з ЄС.

Back to top button