Новини

Більше 500 мільйонів доларів заплатила Україна за іномарки в I кварталі

За три місяці поточного року в Україну було завезено в режимі імпорту 27 184 автотранспортних засобів на суму 526,3 млн.дол.США. У порівнянні з першим кварталом попереднього року імпорт автотранспорту скоротився в 3 рази.

Найбільшу частку в імпорті (76%) склали легкові автомобілі, яких було завезено в обсязі 20 630 шт. на суму 438,3 млн.дол.США. Щодо результату річної давності кількість ввезених легкових авто зменшилася на 56%. При цьому митна вартість квартального імпорту цього виду транспорту зменшилася на 41%.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Більше 18% від загального імпорту легкових автомобілів припало на Японію. Поставки Німеччини посіли друге місце в загальному імпорті з часткою 9%. На третій позиції імпорт зі Сполучених Штатів Америки (8%).

Варто відзначити, що 96% в імпорті легкових автомобілів припадає на нову техніку.

Обсяг поставок комерційних автомобілів за той же період становив 6 191шт. або 23% від загального імпорту автотранспорту в Україну. Закупівля комерційних іномарок була оцінена митницею в 83,2 млн.дол.США. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року імпорт комерційних автомобілів в Україну зменшився майже в 6 разів, а його вартість в 2,6 рази (падіння імпорту в цьому сегменті відбулося в основному за рахунок автомобілів, що були в експлуатації).

Найбільшим постачальником комерційних авто в першому кварталі була Німеччина, з якої в Україну було ввезено 47% імпортних авто. На другому місці Франція із часткою в 19%. Замикає трійку лідерів Греція з 9 відсотками.

Закупівля 363 імпортних автобусів обійшлася Україні в 4,8 млн.дол.США. Це на 31% менше ніж у першому кварталі 2013 року, при цьому кількість ввезених автобусів знизилася на 34%.

Основними постачальниками імпортних автобусів в Україну в першому кварталі були Німеччина і Росія, частки яких у загальному імпорті становили 43% і 33% відповідно.

За той же період Україна поставила на експорт 898 од. автотранспортної техніки. Вартість українського експорту склала 28,4 млн.дол.США. У кількісному вираженні український експорт автотранспорту впав у порівнянні з першим кварталом минулого року на 42%.

Таким чином негативне сальдо зовнішньої торгівлі автомобілями за перші три місяці 2014 року для України становило 497,9 млн.дол.США.

Back to top button