ДайджестНовини

«Богдан» готує позов до суду: автовиробник обурений коментарем нардепа Гетманцева

На Черкаському автозаводі висловили обурення з приводу інформації, озвученої головою комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики. У своєму коментарі засобам масової інформації представник влади заявив, що начебто підприємство постачало «транспортні засоби по завищеним на 66% цінам».

На ДП «АСЗ №2» нагадали, що саме за останні два роки під виглядом військової стали закуповувати перефарбовану цивільну техніку по значно вищих цінах, ніж її постачав Черкаський автозавод у попередні роки. В окремих випадках ця різниця сягала майже 500(!?) тисяч гривень на одному автомобілі! Але цей та інші аналогічні випадки поки що дивним чином не зацікавили правоохоронні органи.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

На заводі категорично заперечують наклеп Д.Гетманцева та нагадують , що усі поставки автомобілів «Богдан 63172» до Збройних сил України відбувалися у повній відповідності з чинними редакціями постанов Кабінету Міністрів України від 08.08.2016 №517 та від 27.04.2011 №464. Вони чітко регламентують весь порядок формування ціни під час здійснення державного оборонного замовлення. Разом з тим, фактично прибуток у складі ціни  на «Богдан 63172» становив 1% витрат суб’єкта господарювання на придбання комплектувальних виробів (напівфабрикатів), робіт (послуг) у інших суб’єктів господарювання, а також 20% решти витрат у складі виробничої собівартості продукції, йдеться у повідомленні компанії.

Навіть без врахування того, що ціла низка витрат виробника не включена до вартості продукції – це фактично світовий рекорд з мізерності прибутку виробника автотранспорту. Зрозуміло, що такий «прибуток» був межею виживання підприємства і вже ніяк не свідчив про «завищені на 66%» ціни, заявила прес-служба корпорації «Богдан», та повідомила, що за фактом наклепу та поширення неправдивих відомостей ДП «АСЗ №2» вже готує позов до суду до Д.О.Гетманцева.

Source
Богдан
Back to top button