ДайджестНовини

«Богдан» готує позов до суду: автовиробник обурений коментарем нардепа Гетманцева

На Черкаському автозаводі висловили обурення з приводу інформації, озвученої головою комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики. У своєму коментарі засобам масової інформації представник влади заявив, що начебто підприємство постачало «транспортні засоби по завищеним на 66% цінам».

На ДП «АСЗ №2» нагадали, що саме за останні два роки під виглядом військової стали закуповувати перефарбовану цивільну техніку по значно вищих цінах, ніж її постачав Черкаський автозавод у попередні роки. В окремих випадках ця різниця сягала майже 500(!?) тисяч гривень на одному автомобілі! Але цей та інші аналогічні випадки поки що дивним чином не зацікавили правоохоронні органи.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

На заводі категорично заперечують наклеп Д.Гетманцева та нагадують , що усі поставки автомобілів «Богдан 63172» до Збройних сил України відбувалися у повній відповідності з чинними редакціями постанов Кабінету Міністрів України від 08.08.2016 №517 та від 27.04.2011 №464. Вони чітко регламентують весь порядок формування ціни під час здійснення державного оборонного замовлення. Разом з тим, фактично прибуток у складі ціни  на «Богдан 63172» становив 1% витрат суб’єкта господарювання на придбання комплектувальних виробів (напівфабрикатів), робіт (послуг) у інших суб’єктів господарювання, а також 20% решти витрат у складі виробничої собівартості продукції, йдеться у повідомленні компанії.

Навіть без врахування того, що ціла низка витрат виробника не включена до вартості продукції – це фактично світовий рекорд з мізерності прибутку виробника автотранспорту. Зрозуміло, що такий «прибуток» був межею виживання підприємства і вже ніяк не свідчив про «завищені на 66%» ціни, заявила прес-служба корпорації «Богдан», та повідомила, що за фактом наклепу та поширення неправдивих відомостей ДП «АСЗ №2» вже готує позов до суду до Д.О.Гетманцева.

Source
Богдан
Back to top button