ДайджестНовиниСвіт

BMW відмовився будувати завод в Росії

Компанія BMW відмовилася від ідеї будівництва власного заводу повного циклу на території Росії.

Ще у 2013 році німецький концерн планував побудувати завод повного циклу в рамках створюваного «Автотор» промислового кластера. Однак вже через два роки, коли обсяг продажів нових автомобілів на російському ринку впав майже удвічі, проект відклали на невизначений термін.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

На початку 2019 року стало відомо про намір BMW підписати спеціальний інвестиційний контракт з Мінпромторгом і побудувати власний завод у РФ.

Але баварці так і не змогли прийти до взаємовигідної угоди з російським урядом і зараз компанія обговорює з «Автотор» можливості розширення вже існуючого виробництва на його потужностях.

У той же час експерти відзначають, що в умовах жорсткої конкуренції з Mercedes-Benz, у якого є свій завод під Москвою, мати власне виробництво на ринку збуту було б набагато вигідніше для баварців. Пояснюючи, що окремий завод набагато зручніше з точки зору операційного менеджменту.

На початку року у BMW повідомили, що кількість локалізованих автомобілів в Росії поступово знижується в тому числі в результаті втрати держсубсидій через невідповідність жорстким вимогам щодо локалізації. Ціна машин місцевого складання стає вищою як для марки, так і для покупців, тому більше автомобілів почали імпортувати. З квітня на конвеєрі «Автотора» залишилися тільки кросовери X5, X6 і X7.

Back to top button