ДайджестНовиниСвіт

BMW відмовився будувати завод в Росії

Компанія BMW відмовилася від ідеї будівництва власного заводу повного циклу на території Росії.

Ще у 2013 році німецький концерн планував побудувати завод повного циклу в рамках створюваного «Автотор» промислового кластера. Однак вже через два роки, коли обсяг продажів нових автомобілів на російському ринку впав майже удвічі, проект відклали на невизначений термін.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

На початку 2019 року стало відомо про намір BMW підписати спеціальний інвестиційний контракт з Мінпромторгом і побудувати власний завод у РФ.

Але баварці так і не змогли прийти до взаємовигідної угоди з російським урядом і зараз компанія обговорює з «Автотор» можливості розширення вже існуючого виробництва на його потужностях.

У той же час експерти відзначають, що в умовах жорсткої конкуренції з Mercedes-Benz, у якого є свій завод під Москвою, мати власне виробництво на ринку збуту було б набагато вигідніше для баварців. Пояснюючи, що окремий завод набагато зручніше з точки зору операційного менеджменту.

На початку року у BMW повідомили, що кількість локалізованих автомобілів в Росії поступово знижується в тому числі в результаті втрати держсубсидій через невідповідність жорстким вимогам щодо локалізації. Ціна машин місцевого складання стає вищою як для марки, так і для покупців, тому більше автомобілів почали імпортувати. З квітня на конвеєрі «Автотора» залишилися тільки кросовери X5, X6 і X7.

Back to top button