Світ

BMW святкує ювілей заводу в Лейпцігу

15 років тому в Лейпцигу відкрився завод BMW, за проект якого Заха Хадід отримала Прітцкерівську премію. Це був перший випадок, коли Прітцкера вручили архітектору-жінці. Чим так було підкорене архітектурне співтовариство, пояснює викладач МАРШ і співзасновник освітнього проекту Artclever Марія Покровська.

До Хадід вищу архітектурну премію Прітцкера давали тільки чоловікам. Жінок в цій сфері було чимало, але лише революційні ідеї Хадід змогли зламати стару традицію. На конкурсі проектів заводу BMW вона обійшла 25 конкурентів і запропонувала концепцію, вразивши спочатку керівництво концерну, а потім і весь архітектурний світ.

Сама Хадід так говорила про проект: «У цьому будинку енергія тече відразу звідусіль». І насправді, всередині будівлі – з кузовного цеху в цех фарбування на відкритому 600-метровому конвеєрі – пропливають крізь офіси, конференц-зал та кафе майбутні автомобілі BMW.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Ідея того, що зони виробництва і офісів взаємно переплетені і що кордони між білими і синіми комірцями не існує, – як раз те, що хотіло побачити керівництво BMW Group в своєму новому і самому прогресивному на той момент заводі.

BMW святкує ювілей заводу в Лейпцігу

Для самої Хадід це була лише п’ята споруда, побудована за її проектом. Однак разом з попередніми чотирма проектами завод BMW став передвісником всього сучасного деконструктивізму – стилю архітектури, мода на який ознаменувала прихід 21 століття.


Back to top button