Білоруська наука відзвітувала про розробки в сфері електрифікації транспорту

В ході відвідування Президента Білорусі Олександра Лукашенка республіканського полігону випробувань мобільних машин Об’єднаного інституту машинобудування НАН Білорусі, вчені доповіли про виконання доручень по створенню вітчизняного електротранспорту та ознайомили главу держави з новими розробками, повідомляє прес-служба Президента.

Білоруський лідер звернув увагу, що серед переваг розвитку цього напрямку – очікуваний профіцит електроенергії в країні і екологічність, і доручив комплексно підійти до питання електрифікації транспорту.

На сьогодні в Академії наук республіки створено ділянки збірки компонентів електромобілів, батарей, ділянку по створенню нових зразків вітчизняних літій-іонних накопичувачів, відзначили представники наукової організації.

Роботи з розвитку електротранспорту ведуться по самих різних напрямах. Це не тільки легкові автомобілі, а й вантажопасажирські, мінівени. Також виготовлено дослідні зразки електровелосипедів, електроскутерів, електросамокатів. Організована експериментальна ділянка по складанню літій-іонних акумуляторних батарей для персональних електричних транспортних засобів. Паралельно створюється інфраструктура для використання електротранспорту, включаючи виробництво і установку зарядних станцій.

За словами гендиректора ВАТ “МАЗ” Валерія Іванковича, завод вже виробляє дослідні зразки автобуса на електричній тязі моделі МАЗ-303 і готовий налагодити його серійне виробництво.

Олександр Лукашенко доручив протягом року, до травня 2021-го, зробити 10-12 електробусів МАЗ і направити їх на експлуатацію в регіони країни.

Також главі держави показали експериментальний зразок білоруського родстера на електротязі. Автомобіль здатний розвивати швидкість до 170 км/год і долати відстань до 270 км без підзарядки.