Безпека транспортних засобів: автовиробники закликають до швидкого прийняття нових вимог ЄС

Напередодні ключового голосування в Європарламенті по оновленню Загального регламенту безпеки, що регулює системи безпеки, які будуть обов’язкові для нових автотранспортних засобів, Європейська асоціація автовиробників (ACEA) звернулася із закликом якнайшвидшого прийняття цього важливого законодавчого акта.

«Європейський автопром прагне посилити свою роль в питанні зниження кількості дорожньо-транспортних пригод та нещасних випадків», – заявив генеральний секретар ACEA Ерік Йоннерт. «У цьому контексті ми вітаємо перегляд Загальних правил безпеки і підтримуємо широкий спектр заходів безпеки, запропонованих Європейською комісією в травні минулого року».

До таких заходів належать вимоги, щоб всі нові автомобілі були оснащені системами автономного екстреного гальмування (AEB), які автоматично запускають маневри гальмування, якщо зіткнення неминуче, а водій не вживає ніяких дій, щоб уникнути його. Інші заходи, що підтримуються галуззю, включають в себе системи моніторингу сонливості і втоми водія, система безпеки руху заднім ходом для автомобілів і мікроавтобусів, сигнали аварійної зупинки і системи попередження про вихід зі смуги руху.

Для всіх розглядаємих правил безпеки члени Європарламенту повинні узгодити терміни розробки продукту, надаючи як мінімум три роки на впровадження з дати вступу в силу правила.