Білорусь спільно з КНР створює індустріальний парк

Білоруська сторона висловила зацікавленість у значному прискоренні реалізації проекту зі створення Китайсько-білоруського індустріального парку. Про це було заявлено на зустрічах прем’єр-міністра Андрія Кобякова з послом Китаю в Білорусі Цуй Ціміном, повідомляє БЕЛТА. І вже в 2015 році Мінськ чекає перші реальні об’єкти на його території.

Уряд країни вже ухвалив низку рішень щодо фінансування проекту, зокрема з будівництва зовнішніх комунікацій.

Китайсько-білоруський індустріальний парк являє собою територіальне утворення з особливим правовим режимом для забезпечення комфортних умов ведення бізнесу. Концепція парку передбачає створення зручної інфраструктури для розвитку бізнесу, істотне податкове послаблення для учасників проекту на досить тривалий період, а також забезпечення комплексного обслуговування резидентів парку. Серед пріоритетних напрямків діяльності – розвиток тонкої хімії, біомедицини, електронної промисловості, машинобудування.

В рамках зустрічі сторони обговорили питання реалізації спільного проекту з виробництва китайсько-білоруських автомобілів “Джилі”. Цей проект входить у вирішальну фазу, тому зараз особливо важлива підтримка обох урядів. Зокрема, білоруська сторона ухвалила рішення направити на цей проект частину пільгових кредитів, наданих КНР.