Світ

Автовиробники зупиняють конвеєри по всьому світу

Автомобільні концерни знову зупиняють виробництво – всьому виною дефіцит мікросхем, який триває ось уже майже рік. Нагадаємо, в 2020-м глобальне виробництво напівпровідників відчутно скоротилася через пандемію, а до початку 2021-го не встиг за різко збільшеним попитом. В результаті дефіцит чіпів зберігається до цих пір, а без них в сучасному автомобілі не будуть працювати панелі управління приладами, мультимедійні системи і навігація.

Так, минулого тижня Volvo на сім днів зупинила завод в Швеції, а Nissan до вересня не буде випускати машини на підприємстві в США. Ще одна японська компанія, Toyota, у вересні і зовсім може скоротити виробництво на 40% від запланованого. Європейські поставки концерну зменшаться приблизно на 40 тис. автомобілів. Дефіцит чіпів в результаті вже породив брак самих машин.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Тим часом, виробники чіпів поки не можуть порадувати колег з автомобільної галузі. За прогнозом сінгапурської компанії Flex, яка займає третє місце на планеті з виробництва мікросхем, світу буде не вистачати напівпровідників ще мінімум рік. А при високому попиті дефіцит комплектуючих для електроніки закінчиться тільки в середині-кінці 2022.

Back to top button