НовиниСвіт

Автовиробники задоволені угодою між ЄС і Британією

Угода між Лондоном і Брюсселем, яку ще належить ратифікувати парламентаріям з обох сторін, сприйнята європейськими автовиробниками з великим полегшенням, тому що дозволяє галузі уникнути катастрофічних наслідків Brexit без угоди.

«Немає іншої галузі, яка була б більш інтегрованою, ніж європейська автомобільна промисловість, зі складними ланцюгами поставок, що тягнуться по всьому регіону», – пояснив генеральний директор Європейської асоціації автовиробників (ACEA) Ерік-Марк Уітема.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Річний обсяг торгівлі автомобілями між ЄС і Великобританією становить майже 3 мільйони одиниць і оцінюється у 54 мільярди євро, а на торгівлю автомобільними запчастинами припадає майже 14 мільярдів євро.

Однак в ACEA відзначають, що не можуть дати повну оцінку наслідків угоди, поки не будуть оприлюднені всі технічні деталі.

«Вплив Brexit без угоди на автомобільну промисловість ЄС був би просто руйнівним, тому ми, перш за все, дуже раді, що угода була досягнута до закінчення перехідного періоду», – заявив Уітема.

Але, тим не менше, автовиробники готуються до нових серйозних проблем, пов’язаних з торговими бар’єрами у вигляді нових митних процедур, які будуть введений 1 січня 2021 року.

Source
ACEA
Back to top button