Автовиробництво в Великобританії обвалилося більш ніж на третину. Автовиробники закликають уряд підтримати відновлення галузі

У березні виробництво легкових автомобілів в Великобританії впало на 37,6%, повідомляє Укравтопром з посиланням на дані Товариства виробників і продавців автомобілів Сполученого Королівства (SMMT).

Тільки 78,8 тис. автомобілів покинули заводські ворота в минулому місяці, що на 47,4 тис. менше, ніж в попередньому році.

Випуск продукції, орієнтованої на внутрішній ринок, знизився на -36,8%, а експорт скоротився на -37,8%.

В експорті найбільше зниження обсягів поставок відзначено в напрямках США і ЄС (основні зовнішні ринки британського автопрому). Експорт на ці ринки скоротився на -39,3% і -37,7% відповідно.

У той же час, поставки в Китай зросли на 2,3 відсотка. Однак це не врятувало галузь від негативного показника за підсумками першого кварталу.

Загальний обсяг виробництва за підсумками перших трьох місяців склав 319 252 автомобілів, що на 13,8% менше, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

На думку незалежних експертів черуз нинішню кризу автопром Великобританії може недорахувати 257 тис. авто в цьому році, якщо заводи будуть закриті до середини травня. При цьому перспективи можуть бути набагато гіршими, якщо наступний попит буде слабким.

Успішний перезапуск автомобільного сектора Великобританії вимагатиме чіткого плану і тісної координації і співробітництва між урядом і промисловістю, заявляють в SMMT і відзначають основні чотири умови. До них відносяться: відновлення роздрібної торгівлі автомобілями та стимулювання попиту, нарощування безпечного і сталого виробництва, забезпечення і підтримка стійких ланцюжків поставок, а також забезпечення підтримки нормативно-правової бази.