Світ

Авторинок Великобританії впав до мінімуму з 1998 року

Рекордно низькі продажі пояснюють дефіцитом напівпровідників

Продажі нових автомобілів у Великобританії встановили в липні антирекорд. Як повідомляє Reuters з посиланням на британське Товариство автовиробників і трейдерів (SMMT), ринок скоротився майже на 30 відсотків в річному вираженні, показавши найгірший результат з 1998 року. У минулому місяці британці придбали тільки 123,3 тисячі нових машин, що на 22 відсотки менше, ніж середній показник за останні 10 років. Експерти звинувачують в цьому пандемію.

У той час як липень 2020 року запам’ятався стрибком в продажах, так як став першим місяцем після локдауна, в липні нинішнього року індустрія знову зіткнулася з проблемами. Йдеться про глобальний дефіцит електронних компонентів, викликаний торішніми скороченнями виробництва. Про нестачу чіпів стало відомо ще взимку. Очікується, що проблема вирішиться не раніше 2022 року.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Крім цього, через суворих антіковідних заходів в липні багато співробітників автозаводів в Сполученому Королівстві були змушені дотримуватися самоізоляцію через підозри в контакта. Це призвело до гострої нестачі робочих рук на підприємствах. Минулого тижня в країні зібрали 69 097 «легковиків», що стало мінімальним результатом за 68 років.

З огляду на показники липня, SMMT змінила прогноз по продажах у Великобританії за 2021 рік у гіршу сторону: тепер очікується, що буде реалізовано 1,82 мільйона автомобілів замість 1,86 мільйона. Експерти сподіваються, що злегка виправити ситуацію може ослаблення обмежень, на які скаржаться багато британців.

Back to top button