Новини

Авторинок Казахстану – підсумки червня

Згідно з даними Асоціації казахстанського автобізнесу, ринок продажів нових автомобілів в Казахстані скоротився на 5,3% в порівнянні з попереднім місяцем і становив 8886 од. нових автомобілів проти 9392 од. в травні. У той же час частка автомобілів казахстанського виробництва залишилася відносно на колишньому рівні і склала 27,3% від загальних офіційних продажів за звітний місяць.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Основним драйвером зростання продажів послужила реалізація програми пільгового автокредитування. Так, станом на 02 липня 2015 року з даними Банку розвитку Казахстану погоджено 3521 заявок на суму понад 11 млрд.тенге, тобто станом на 02 липня освоєно 73,7% від обсягу програми.

У порівнянні з місяцями, які передували запуску програми пільгового кредитування, частка продажів автомобілів казахстанського виробництва збільшилася більш ніж в 2 рази: якщо в квітні поточного року кількість проданих авто казахстанської збірки становила 1161 одиницю, то в травні – 2611 одиниць, а в червні – 2427 одиниць.

Разом з тим, відсоток пільгового кредитування в структурі продажів авто локального виробництва за 2 місяці склав 46%, в той час як відсоток продажів автомобілів казахстанського виробництва в структурі офіційного ринку піднявся з 12% в квітні, до 27% – у травні і в червні залишився на тому ж рівні 27%, що говорить про нестихаючий інтерес споживачів до програми.

За матеріалами BNews.kz

Back to top button