Автопром ЄС опублікував кодекс ділової поведінки на підтримку відновлення виробництва

З метою підтримки швидкого і плавного перезапуску автомобільної промисловості Європейська асоціація автомобільних постачальників (CLEPA) і Європейська асоціація автовиробників (ACEA) спільно прийняли «Кодекс ділової поведінки з урахуванням COVID-19», повідомляє Укравтопром.

В автомобільній промисловості ЄС прямо і побічно працюють 13,8 мільйона європейців. Внаслідок кризи понад 1,1 мільйона працівників автомобільної промисловості перебувають в тимчасовій відпустці. Втрата доходу галузі оцінюється двозначними відсотками, а невизначеність щодо того, наскільки швидко сектор може відновитися, залишається високою.

Як відмічено в кодексі, COVID-19 являє собою глобальну проблему охорони здоров’я, суспільства і економіки з серйозним потенційним впливом на окремих осіб, корпорації та країни. Мінімізація ризиків для співробітників і суспільства в цілому повинна завжди мати найвищий пріоритет. Спільне подолання кризи COVID-19 в дусі партнерства відповідно до чинних законів про конкуренцію дає найкращі можливі результати щодо захисту людей і мінімізації економічних збитків.

Автомобільна екосистема нагадує складний годинниковий механізм, і сьогоднішнє безпрецедентне зупинення операцій може завдати великої шкоди процвітаючій, інноваційній та конкурентоспроможній галузі. Успішний вихід з короновірусної кризи вимагатиме своєчасного обміну критично важливою і необхідною інформацією, гарантуючи, що всі учасники ланцюжка створення вартості можуть планувати і діяти максимально ефективно. Тому, Кодекс поведінки містить глави про здоров’я і безпеки на робочих місцях, своєчасної комунікації, договірних вимогах і координації перезапуску.

«Ми сповнені рішучості вийти з кризи ще сильнішими, і всі партнери в ланцюжку створення вартості несуть спільну відповідальність за збалансоване управління процесом перезапуску галузі. Кодекс ділової поведінки дає виробникам і постачальникам необхідне керівництво по підходу, необхідного для подолання кризи COVID-19», – прокоментував документ Ерік-Марк Уітема, генеральний директор ACEA.